Najważniejsze wskazówki dotyczące zarządzania ciepłem w obudowie Outdoor Digital Signage

zarządzania ciepłem Outdoor Digital Signage

Każdy projekt outdoor digital signage jest inny, nie ma uniwersalnego rozwiązania "dla wszystkich". Jednak każda instalacja ekranu zewnętrznego ma jedną wspólną cechę…zarządzanie ciepłem. Właściwe sterowanie temperaturą to różnica między rozwiązaniem długotrwałym a rozwiązaniem, które nie działa…

Typowa lista rzeczy, o których warto przemyśleć przed instalacji outdoor digital signage, może obejmować:

  • Liczbę ekranów
  • Typ elektroniki (odtwarzacz multimedialny itp.)
  • Temperatura pracy elektroniki
  • Godziny pracy w pełnym słońcu
  • Jasność ekranu
  • Konfiguracja portretowa lub horyzontalna
  • Miejsce instalacji
  • Konfiguracja montażu
  • Konstrukcja obudowy ekranu

Ta lista nie jest wyczerpująca, a każdy z tych czynników może mieć wpływ na żywotność systemu outdoor digital signage. Jednak kontrola temperatury jest najważniejszą rzeczą do rozważenia przy planowaniu rozmieszczenia ekranów LCD na zewnątrz…

Znaczenie zarządzania temperaturą w outdoor digital signage

czarnych punktów na ekranie
Złe zarządzanie ciepłem może spowodować pojawianie się czarnych punktów na ekranie, jak w tym przykładzie w Las Vegas.

Dlaczego? Wyobraź sobie sytuację, że wsiadasz do unieruchomionego samochodu , który stał cały dzień na słońcu lub siedzisz w samochodzie bezczynnie w niskich temperaturach w zimie … Kiedy wsiadasz do pojazdu, który był na słońcu przez kilka godzin, bez ruchu, temperatura wewnętrzna jest generalnie wyższa niż temperatura zewnętrzna.

Podobnie, gdy wsiadasz do samochodu, który był nieuruchomiony przez wiele godzin podczas zimnego dnia, temperatura wewnętrzna jest zwykle znacznie niższa niż temperatura zewnętrzna. W obu przypadkach brakuje powietrza.

W upalnej pogodzie można włączyć klimatyzację lub wentylatory samochodu i ustawić je w najniższej temperaturze. Możesz nawet otworzyć okna podczas podróży, aby zapewnić sobie cyrkulację świeżego powietrza. W chłodne dni, możesz podkręcić ogrzewanie, oraz zamknąć okna.

W ten sam sposób, w jaki twój samochód wymaga zarządzania temperaturą, outdoor digital signage wymaga tej samej kontroli temperatury, aby utrzymać ekrany i inny sprzęt elektroniczny, działające.

Aby uzyskać specyfikację dla outdoor digital signage, którego wymaga Twój projekt, prawdopodobnie będziesz potrzebować niestandardowego rozwiązania, wyposażonego w odpowiednie elementy grzewcze i chłodzące, które zostały zaprojektowane przez inżynierów zgodnie z Twoimi wymaganiami.

Jest mało prawdopodobne, że pierwszy lepszy producent Digital Signage ma gotowy do użycia , dostępny od ręki system, który został zaprojektowany z myślą o wszystkich rozmiarach ekranu i zawiera technologię zarządzania ciepłem, której Ty właśnie potrzebujesz …

Zewnętrzne obudowy LCD dla Digital Signage

obudowy LCD ekrany w trybie chłodzenia
Termowizja pokazuje obudowy LCD Armagard, które utrzymują ekrany w trybie chłodzenia (niebieskie sekcje) w upalny dzień w El Paso w Teksasie.

Mając to na uwadze, potrzebujesz rozwiązania, które zapewni Ci elastyczność w zastosowaniu technologii kontroli temperatury, aby sprostać wyzwaniom związanym ze zmianą temperaturą otoczenia i zarządzaniem temperaturami związanymi z Twoją instalacją.

Wykonane na zamówienie, obudowy LCD outdoor digital signage stanowią najlepsze rozwiązanie, dzięki któremu ekrany będą działać w temperaturach od -30°C (-22°F) do + 55°C (131°F) w zależności od zastosowanej technologii zarządzania temperaturami.

Przy zakupie obudowy LCD zastanów się, co stanie się z twoją elektroniką, jeśli temperatura wewnętrzna przekroczy temperaturę pracy twoich ekranów i odtwarzaczy multimedialnych itp…

Badania naukowe[1] wykazały, że na każde 10°C (50°F) wzrostu powyżej zalecanej temperatury pracy urządzeń elektronicznych, sprawia , że żywotność tego sprzętu jest o połowę mniejsza!

W gorący dzień - podobnie jak w wcześniej w przykładzie z samochodem - temperatura wewnątrz obudowy outdoor digital signage wzrośnie. Jeśli ekrany i odtwarzacze multimedialne są narażone na nadmierne ciepło przez dłuższy czas, przestaną działać - potencjalnie unieważniając wszelkie gwarancje.

Podobnie w zimnych i mokrych warunkach słabe zarządzanie temperaturą może spowodować gromadzenie się kondensacji lub zamarzanie elementów elektrycznych. Rezultat jest taki sam - twój system digital signage nie będzie działać poprawnie.

Jednakże, praca z doświadczonym i renomowanym projektantem i producentem obudów LCD zapewni, że twoje rozwiązanie będzie wyposażone w odpowiednią technologię kontroli temperatury, która jest potrzebna do działania zewnętrznego digital signage.

Rodzaje zarządzania temperaturą w obudowach LCD outdoor Digital Signage

obudowa lcd z klimatyzacja
Obudowa Armagard z klimatyzacją.

1. W temperaturach od -5°C (23°F) ~ +35°C (95°F) - obudowa LCD wyposażona jest w wentylatory filtrujące, kurtynę powietrzna oraz system ogrzewania wewnętrznego, które wystarczą do kontroli termicznej.

Kombinacja wentylatorów filtrujących i kurtyny powietrznej zapewniają odpowiednie odprowadzanie ciepła i cyrkulację chłodnego powietrza w całej obudowie.

Tymczasem włączenie wewnętrznego systemu ogrzewania zapewnia, że poziomy temperatury są wystarczające, aby elementy elektroniki mogły działać w chłodniejsze dni.

2. Kombinacja wentylatorów filtrujących, kurtyny powietrznej, komór chłodzących plenum chambers, wewnętrznego systemu grzewczego i izolacji piankowej sprawia, że obudowa LCD może być używana w temperaturach od -30°C (-22°F) ~ + 35°C (95°F).

Dodatek izolacji zapobiega utracie ciepła z wnętrza obudowy, dając obudowom LCD dodatkową warstwę zarządzania temperaturą w temperaturach poniżej zera. Tymczasem włączenie komór chłodzących zapewnia, że obudowy mają równomierny rozkład powietrza.

3. Obudowy mogą być wyposażone w klimatyzacji, dzięki której ekrany mogą pracować nawet w temperaturze do + 55°C (131°F). Wbudowane wentylatory filtrujące, kurtyna powietrzna, system ogrzewania wewnętrznego i piankowa izolacja zapewnią pełną kontrolę termiczną wewnątrz obudowy outdoor digital signage enclosure

Zewnętrzne obudowy Digital Signage firmy Armagard

Systemy obudów zewnętrznych Armagard są wyposażone w technologię kontroli termicznej, która jest odpowiednia dla każdego środowiska. Nasza wszechstronna technologia kontroli środowiska obejmuje mikroprocesorową płytę sterującą.

Mikroprocesowa płyta sterująca Armagard
Mikroprocesowa płyta sterująca Armagard.

Aby omówić odpowiednie rozwiązanie kontroli termalnej dla Twojego projektu outdoor digital signage, zadzwoń pod numer 22 526 6149 lub wyślij e-mail na adres sales.pl@armagard.com.

Źródła: [1] Chłodzenie elektroniki