Co To Jest Obudowa LCD?

Co to jest obudowa LCD? | Otwórz widok od wewnątrz do obudowy LCD

Obudowa LCD to obudowa ze stali miękkiej lub nierdzewnej, która służy do ochrony ekranów LCD. Obudowy LCD ze stali miękkiej malowane są proszkowo dla uzyskania wysokiej jakości i trwałego wykonania.

Obudowy LCD ze stali nierdzewnej są powszechnie produkowane przy użyciu stali nierdzewnej 316 do zastosowań spożywczych ze względu na naturalne właściwości antybakteryjne i antykorozyjne.

Obudowy LCD chronią ekrany narażone na trudne warunki, wandalizm lub kradzież, gdy są używane w środowiskach zewnętrznych, wewnętrznych lub przemysłowych, zapewniając, że ekrany pozostaną nie uszkodzone i będą działay zgodnie z przeznaczeniem przez długi czas.

Obudowa LCD jest bardzo wszechstronna. Obudowę LCD można zamontować na ścianie, stojaku lub suficie, w orientacji poziomej lub pionowej.

Dzięki szerokiemu wachlarzowi zastosowanie, obudowy LCD są stosowane branżach digital signage, która jest warta 24 biliony funtów (32 biliony dolarów) oraz przemysłach produkcyjnych, których wartość szacuje się na 364 bilionów funtów (478 bilionow dolarów) na całym świecie.

Właściciele domów używają obudów LCD do instalacji zewnętrznego telewizora do oglądania ekranu w ogrodzie lub z zewnętrznego patio.

Dla firm obudowy LCD chronią zasoby IT i sprzęt audiowizualny (AV), obniżając koszty konserwacji sprzętu i oprogramowania, redukując czas przestojów i zapewniając alternatywę dla nieelastycznych, zintegrowanych systemów.

Obudowy LCD umożliwiają użytkownikom końcowym wymianę lub aktualizację ekranu w razie potrzeby, bez konieczności posiadania szerokiej wiedzy na temat sprzętu informatycznego lub audiowizualnego.

Dla właścicieli domów obudowa LCD umożliwia korzystanie z "konwencjonalnego" telewizora wewnętrznego w warunkach zewnętrznych. Jako opłacalna alternatywa dla specjalnie skonstruowanego telewizora outdoor TV, właściciele domów mogą cieszyć się ekranem oglądanym na zewnątrz, a jednocześnie uzyskać lepszy stosunek jakości do ceny.

Zewnętrzna Obudowa LCD

Obudowy LCD umożliwiają korzystanie z ekranów na zewnątrz | naścienny na zewnątrz
'Obudowy LCD umożliwiają korzystanie z ekranów na zewnątrz.'

Aby chronić monitory znajdujące się na zewnątrz, uszczelniona obudowa LCD zapobiega przedostawaniu się wody, skraplaniu, pyłu i unoszących się w powietrzu cząstkach stałych. Poziom ochrony przed penetracją obudowy LCD określany jest na podstawie oceny IP rating (Wielka Brytania i Europa) lub NEMA rating (Ameryka Północna).

Aby przeciwdziałać skutkom zewnętrznych i wewnętrznych warunków otoczenia, obudowy LCD wyposażone są w zaawansowane technologicznie komponenty zaprojektowane tak, aby zminimalizować wpływ ekstremalnych temperatur.

Obudowy LCD regulują zmiany temperatury za pomocą wentylatorów filtrujących, kurtyn powietrznych, komór chłodzących, wewnętrznych systemów grzewczych i chłodzących, klimatyzacji i izolacji. Te komponenty mogą być zarządzane zdalnie za pomocą inteligentnej wbudowanej w obudowę płyty sterujacej.

Płyta sterownika zarządza poleceniami włączania i wyłączania przepływu powietrza i kontroli środowiska, a wersja upgraded zapewnia raporty stanu online umożliwiające zdalne monitorowanie wyświetlacza LCD. Jeśli ekran LCD nie działa, użytkownicy końcowi otrzymają powiadomienie informujące o konieczności podjęcia działań w celu usunięcia problemu.

Elementy zamontowane w zewnętrznej obudowie LCD pomagają zapobiegać przegrzaniu i "blackoutowi" ekranu, jednocześnie zmniejszając ryzyko spadku temperatury do poziomu, który wpływałby na działanie ekranu.

Aby zmniejszyć efekt „refleksu” - spowodowany regularną ekspozycją na światło słoneczne - zewnętrzna obudowa LCD wyposażona jest w antyrefleksyjne okno, które wykonane jest z poliwęglanu lub szkła - w zależności od specyfikacji obudowy LCD.

Obudowa LCD, Zastosowanie wewnętrzne

Obudowa LCD, Zastosowanie wewnętrzne
'Instalacja obudowy LCD w pomieszczeniu jest mniej wymagająca niż instalacja ekranu zewnętrznego.'

Wewnętrzna obudowa LCD wymaga mniejszej ilości wewnętrznych elementów, aby kontrolować zmiany temperatury. Wpływ warunków pogodowych nie jest tu problemem. Wszelkie występujące zmiany temperatury będą prawdopodobnie wynikiem ciepła wytworzonego w obudowie LCD.

Aby zarządzać temperaturami wewnętrznymi, wewnętrzne obudowy LCD są wyposażone w wentylatory filtrujące i kurtynę powietrzną, która wciąga chłodne powietrze i wypycha ciepłe powietrze. Elementy te działają w celu utrzymania stałego przepływu powietrza w całej obudowie LCD, utrzymując ekran w bezpiecznej temperaturze pracy.

Największym zewnętrznym zagrożeniem dla ekranów LCD jest prawdopodobnie uszkodzenie mechaniczne. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że eksponowany wyświetlacz LCD ulegnie przypadkowym lub celowym uszkodzeniom w obszarach często odwiedzanych przez dużą liczbę osób.

Wytrzymałe właściwości obudowy LCD zmniejszają ryzyko wystąpienia takich uszkodzeń wewnętrznych ekranów.

Obudowa LCD w zastosowaniu przemysłowym

Obudowa LCD w zastosowaniu przemysłowym | widok na obudowę LCD w hali produkcyjnej
'Obudowy LCD stosowane w zakładach przemysłowych.'

Wytrzymałe właściwości obudowy LCD wytrzymają najtrudniejsze warunki przemysłowe.

Zaprojektowana, aby chronić przed kurzem, wodę, chemikalia i wieloma zagrożeniami związanymi z uszkodzeniami, które istnieją w środowisku przemysłowym, obudowa LCD umożliwia korzystanie z konwencjonalnych ekranów w środowiskach, które w przeciwnym razie byłyby strefą niebezpieczną dla wyświetlaczy LCD.

Wszystkie czynniki, które sprawiają, że obudowa LCD jest idealna do użytku na zewnątrz, jest używana w celu zapewnienia bezpiecznego działania ekranów LCD w warunkach przemysłowych.

Nowoczesne zarządzanie termiczne oznacza, że obudowa LCD może pomieścić ekrany używane w środowiskach, w których może występować ekstremalne ciepło.

Obudowa LCD ze stali nierdzewnej — widok z przodu otwarte drzwi
'Obudowa LCD ze stali nierdzewnej.'

Tymczasem obudowa LCD ze stali nierdzewnej idealnie nadaje się do zastosowania w zakładach produkujących żywność, w pomieszczeniach czystych oraz w placówkach medycznych. Dzięki naturalnym właściwościom antybakteryjnym i antykorozyjnym obudowa LCD wykonana ze stali nierdzewnej zachowuje standardy higieniczne, jednocześnie chroniąc ekrany.

Podobnie, obudowa LCD ze stali nierdzewnej może być również umieszczona w przemysłowych zamrażarkach i utrzymywać ekrany w temperaturach tak niskich jak -30°C.

Możliwe jest czyszczenie uszczelnionej, wykonanej ze stali nierdzewnej obudowy LCD przy użyciu myjki ciśnieniowej, bez ryzyka uszkodzenia ekranu lub innych wewnętrznych elementów.

Jakiej wielkości monitory mieszczę się w Obudowach LCD

Obudowy LCD mogą pomieścić większość popularnych na rynku ekranów, w rozmiarach od 19" do 80"+.

Obudowy LCD i bezpieczeństwo

Obudowy LCD wyposażone są w podwójny zamek, który zapobiega otwarciu drzwi, zapewniając bezpieczeństwo umieszczonego wewnątrz sprzętu.

Niestandardowa obudowa LCD

Niestandardowa obudowa LCD dla stacji benzynowch
'Indywidualna obudowa LCD na stację benzynową.'

Specjalnie wykonana obudowa LCD (custom-made LCD enclosure) zapewnia użytkownikom końcowym większy wybór i elastyczność, w przeciwieństwie do zintegrowanych systemów. Niestandardowe obudowy LCD mogą być zaprojektowane tak, aby spełniały wymogi brandingu i aby sprostać wymaganiom ochrony ekranu w każdym środowisku.

Zastosowania obudowy LCD firmy Armagard (montaż zdjęć)

Armagard LCD enclosure montage

Potrzebujesz ochrony monitora? Porozmawiaj dziś ze specjalistami od obudów LCD. Zadzwoń pod 0044 121 608 7226 lub 22 526 61 49.
30 lat doświadczenia, ochrona sprzętu wartego ponad 4 biliony funtów na całym świecie.