Jak ochronić Digital Signage przed przegrzaniem? Cztery sposoby, aby zapewnić komfortowe warunki pracy systemom AV w zewnętrznych lokalizacjach.

Jednym z największych wyzwań związanych z użytkowaniem digital signage jest zapewnienie mu komfortowych warunków pracy oraz zabezpieczeniem go przed przegrzaniem. Zewnętrzne zmiany temperatury są znacznie trudniejsze do przewidzenia i kontroli ,dlatego też dodatkowe środki ostrożności muszą być często podjęte.

Jeśli chcesz umieścić swój digital signage system na zewnątrz, przegrzanie może być dużym problemem. Wysokie temperatury mogą mieć negatywny wpływ na działanie sprzętu. Oznacza to, że urządzenia elektryczne, takie jak Digital Signage pod wpływem wysokich temperatur zacinają się, a nawet przestają działać. Co może wpłynąć na ich żywotność, a także na postoje w wyświetlaniu Twojej reklamy.

Ciepło

Ciepło jest jednym z głównych przyczyn awarii elektrycznych

Aby uniknąć tych problemów musisz przyjąć aktywną postawę. Obudowa monitora na zamówienie Armagard ochroni Twój digital signage przed przegrzaniem. Inwestycja w ten prewencyjny system zmniejszy ryzyko uszkodzenia twojego systemu digital signage i dlatego może być bardzo opłacalna.

Oto cztery podstawowe sposoby, jak zmniejszyć ryzyko przegrzania digital signage :

Pierwszy - Ostrożnie zaplanuj miejsce instalacji swojego sprzętu

Umiejscowienie sprzętu AV na zewnątrz może mieć duży wpływ na jego warunki pracy. Z tego powodu, warto jest spędzić trochę więcej czasu na znalezienie odpowiedniej lokalizacji do instalacji. Idealnym miejscem będzie obszar, który na ogół jest w cieniu. Zainstalowanie urządzenia w chłodniejszym miejscu może mieć duże znaczenie dla jego długoterminowej skuteczności.

Najlepiej, abyś zastanowił się, gdzie chcesz zainstalować swój system przed jego powieszeniem. Nie wieszaj go bez zastanowienia. Różne modele digital signage i niestandardowe obudowy mają różne temperatury pracy, dlatego najlepiej wybrać taki model, który będzie odpowiadał do miejsca, w którym zamierzasz go zainstalować.

Systemy Outdoor Digital Signage mogą potrzebować regularnej konserwacji oraz wymiany filtrów. Jeśli dbasz o swój system, konserwujesz i sprawdzasz z całą pewnością zauważysz znacznie szybciej, jeśli temperatura otoczenia staje się dla niego problemem.

Digital signage pozycjonowanie

Obudowy portretowe zamontowane na ścianie, która znajduje się w cieniu.

Oczywiście, nie zawsze jest możliwe zainstalowanie sprzętu AV w zacienionych miejscach. W wielu przypadkach jest mało wyboru, gdzie digital signage może być zainstalowany, a często kluczowe instalacje muszę być zamontowane na ścianie, gdzie jest najwięcej słońca. W tych przypadkach, trzeba zastosować bardziej efektywne sposoby chronienia systemu przed przegrzaniem.

Ważne jest również zaznaczyć, że nawet, gdy digital signage system zostanie zainstalowany w zacienionym miejscu, to na ogół może być i tak narażony na ryzyko przegrzania, zwłaszcza w najcieplejszych okresach w roku. Choć ostrożność w wyborze odpowiedniego miejsca z pewnością może przyczynić się do zmniejszenia tego prawdopodobieństwa, to jednak zawsze musimy być przygotowany na taką możliwość.

Drugi – Użyj chłodzenie konwekcyjne i wentylatory

Istnieje wiele różnych systemów chłodzenia, które mogą być zainstalowane w obudowa monitora na zamówienie, aby zapewnić systemom digital signage odpowiednie warunki pracy. Jednym z takich systemów jest chłodzenie konwekcyjne (CC).

System CC może być bardzo skuteczną metodą w chłodniejszych strefach klimatycznych oraz wewnątrz budynku, jednak nie do końca sprawdza się gorącym klimacie. Jeśli chcesz zastosować CC w gorącym klimacie, trzeba będzie połączyć go z wentylatorem. Te dwie metody razem zwiększą przepływ powietrza przez obudowa monitora, a więc chłodzenie stanie się bardziej wydajne.

Digital signage pozycjonowanie

Obudowy LCD Armagard posiadają system chłodzenia konwencjonalnego oraz wentylatory

CC jest najbardziej efektywny w totemach co wynika z ich kształtu. Totem LCD zewnętrzny posiada CC i system wentylatorów a zatem, gdy temperatura wzrasta, to systemy wypychają ją na zewnątrz , co oznacza, że system AV zamknięty wewnątrz obudowy pozostają w chłodnym środowisku pracy.

Chociaż ten typ systemu nie jest tak skuteczny, jak inne dostępne opcje , to jest on jedną z najtańszych opcji i zazwyczaj świetnie sprawdza się w umiarkowanym klimacie ciepłym.

Trzeci –Użyj wymiernik ciepła

Następną opcją do utrzymywania stałej temperatury w digital signage jest zastosowanie wymiernika ciepła. System ten działa poprzez odprowadzanie ciepła z wnętrza obudowy na zewnątrz . Metoda jest skuteczna, w przypadku gdy system AV generuje mało ciepła. Wilgotność otoczenia nie stanowi problemu dla wymiennika ciepła, co jest dużą korzyścią, szczególnie w pewnych warunkach klimatycznych.

Pomimo że wymierniki mogą być skuteczne w pewnych przypadkach, całkowita wymiana ciepła może być mniej skuteczna w porównaniu do innych opcji chłodzenia.Wymierniki zazwyczaj są duże, a zatem mogą dodać dużo wagi i objętości do niestandardowych obudów. Kolejnym problemem, który może wystąpić jest, gdy temperatura otoczenia podnosi się zbyt szybko, to wymierniki mogą sobie z tym nie poradzić. Szczególnie staje się to dużym problemem podczas fali upałów.

Ponadto wymienniki ciepła są całkowicie uszczelnione, co oznacza, że nie mogą być stosowane w połączeniu z systemami chłodzenia konwekcyjnego lub wentylatorami.

Czwarty - użyj jednostkę z klimatyzacją

Jednym z najbardziej skutecznych sposobów, który chroni system digital signage przed przegrzaniem jest klimatyzacja (air conditione - AC) . System AC najlepiej współdziała ze sprzętem, który ma niską temperaturę pracy. To dlatego, że podczas korzystania z urządzenia sieciowego, temperatury wewnątrz urządzenia będą utrzymywane na poziomie lub poniżej temperatury otoczenia. Ten typ systemu zarządzania ciepła jest idealnym rozwiązaniem dla systemów, które generują średnie lub wysokie temperatury.

Digital signage klimatyzowane

Dwustronny totem LCD zewnętrzny 55" z klimatyzacją.

Efektywność systemów AC oznacza, że często są najlepszą opcją dla gorącego klimatu. Co więcej, są one bardzo skuteczne w radzeniu sobie z wahaniami temperatury, co oznacza, że sezonowe fale upałów nie są problemem. Klimatyzatory również usuwają wilgoć w ramach swojego normalnego cyklu operacyjnego. Obudowy z AC są całkowicie uszczelnione, a więc nie mogą być zastosowane z standardowym systemem chłodzenia lub wentylatorami.

Która z tych metod jest najbardziej skuteczna?

Która z tych czterech metod jest najbardziej skuteczne w utrzymywaniu odpowiedniej temperatury w systemach digital signage zależy również od szeregu innych czynników, którymi są:

  • • Jaki sprzęt audio video zdecydujesz się użyć
  • • Gdzie go zainstalujesz
  • • Pory roku oraz klimatu

W większości przypadków, jednostki z klimatyzacją są uważane za najbardziej skuteczne systemy chłodzenia. Skuteczność AC oznacza, że zwykle są one najlepiej przygotowane do ochrony systemów Digital Signage przed przegrzaniem. Klimatyzatory są bardziej wydajne niż wymierników ciepła, a różnica w cenie między tymi dwoma opcjami jest minimalna. Ponadto jednostki AC zajmują znacznie mniej miejsca i lepiej radzą sobie w wysokich temperaturach .

Inwestowanie w niestandardowe obudowy

Niezależnie od opcji na jaką się zdecydujesz, ważne jest, aby upewnić się, że podejmujesz aktywne działania, aby utrzymać sprzęt AV w komfortowych warunkach pracy. Obudowa LCD z wbudowanym systemem chłodzenia może wydawać się dosyć kosztowne, ale jest też często konieczne.

Ochroń sieci digital signage przed przegrzaniem, zwiększ jego efektywność, zmniejsz ryzyko uszkodzenia i miej pewność, że Twój digital signage pracuje bez przerwy.

Szybkie Zapytanie

Szybkie Formularz kontaktowy

Wypełnij formularz lub zadzwoń (0048 22 526 6149), aby uzyskać więcej informacji na temat obudów Armagard.

Szanujemy Twoją prywatność - Przeczytaj naszą politykę.

Pobierz najnowsze aktualizacje produktów i nowości