Czy Outdoor Digital Signage to odpowiedź na zły stan znaków drogowych?

Outdoor Digital Signage stan znaków drogowych

Rozbite, połamane i rdzewiejące znaki drogowe to ból głowy dla lokalnych władz. Utrzymanie kosztów na minimum, i ciągłe skargi mieszkańców powodują presję władz lokalnych, które próbują rozwiązać problem. Jaka jest odpowiedź? Outdoor digital signage to przyszłość oznakowania drogowego… Przekonaj się dlaczego!

Problem z uszkodzonymi znakami drogowymi to potencjalne niebezpieczeństwo, które powodują użytkownicy dróg, zwłaszcza na drogach szybkiego ruchu i drogach krajowych. Źle utrzymane oznakowanie przy drodze może i doprowadziło już do śmiertelnych wypadków na autostradach na całym świecie.

Społeczności oskarżają lokalne władze o narażenie życia na niebezpieczeństwo poprzez za-niedbanie uszkodzonych znaków drogowych, często narzekają przez miesiące, czasami lata, aby naprawić lub wymienić oznakowanie. Tymczasem władze samorządowe obwiniają brak funduszy, czasu i środków na rozwiązanie tego problemu.

Stłuczone, połamane i rdzewiejące znaki drogowe również są brzydkie, a wspólnoty mieszkaniowe opisują uszkodzone tablice informacyjne jako "krępujące".

W 2016 r. mieszkańcy wioski Tillside w hrabstwie Northumberland w Wielkiej Brytanii stwierdzili, że zły stan znaków drogowych1 na tym obszarze pozostawił malowniczy kra-jobraz "niechlujnie" i wyglądający jak kraj "Trzeciego Świata".

Outdoor Digital Signage na poboczu drogi

Digital signage monitor dotykowy
Typowe znaki drogowe są często przedmiotem skarg ze strony mieszkańców.

Społeczność wyraźnie dba o utrzymanie oznakowań przydrożnych, a władze lokalne po-trzebują opłacalnego i łatwego w utrzymaniu rozwiązania, które zmniejszyłoby obciążenie zasobów i uspokoiłoby skarżących się mieszkańców.

Outdoor digital signage zapewnia odpowiednią równowagę, zapewniając opłacalne i łatwe w utrzymaniu rozwiązanie dla władz lokalnych, a także estetyczny wygląd dla społeczności mieszkaniowych zakłopotanych złym stanem tradycyjnych znaków drogowych.

Podobnie, digital signage zaprojektowane na zewnątrz są znacznie trwalsze niż tradycyjne oznakowanie drogowe. Jest mniej prawdopodobne, że odniesie obrażenia i stanie się zagrożeniem dla użytkowników dróg.

Tymczasem tam, gdzie typowy znak drogowy ulega zniszczeniu pod wpływem czynników at-mosferycznych, można zastosować outdoor digital signage w obudowach odpornych na warunki atmosferyczne, które będą służyły przez lata.

Obudowy Outdoor Digital Signage obniżają koszty znaków drogowych dla władz lokalnych

Znaki drogowe mogą być kosztowne przy naprawach
Znaki drogowe mogą być kosztowne przy naprawach.

Według All Star Business Solutions1, władze lokalne w Wielkiej Brytanii mogą wydać na utrzymanie dróg do £370,000 rocznie. Dornbos Sign1 mówi, że "typowy" znak drogowy powinien wytrzymać siedem lat, ale ich żywotność jest znacznie ograniczona przez usz-kodzenia, wandalizm lub w wyniku trudnych warunków pogodowych.

Wiele znaków nie wytrzymuje tego okresu czasu!

Mając to na uwadze, outdoor digital signage enclosures mogą wytrzymać nawet dziesięć lat, chroniąc ekrany wyświetlające znaki ostrzegawcze, ograniczenia prędkości i inne.

Podsumowując, jeśli władze lokalne wydadzą £370,000 rocznie na utrzymanie dróg wciągu nastepnych 10 lat, to 3,7 miliona funtów z pieniędzy podatników może być używanych do finansowania konserwacji signage.

Outdoor digital signage oznacza lepsze wykorzystanie pieniędzy podatników, dlatego wiele lokalnych władz decyduje się na inwestowanie w cyfrowe znaki drogowe, aby obniżyć koszty utrzymania.

Niedawno miasto Coventry w Wielkiej Brytanii wydało £1 milion na zainstalowanie outdoor digital signage1 na ruchliwej obwodnicy, aby zmniejszyć ilość pieniędzy przeznaczanych na naprawę lub wymianę tradycyjnych znaków drogowych.

Wydając 1 milion funtów na digital signage systems, wydaje się początkowo drogą in-westycją, pamiętaj jednak, że jest to 1 milion funtów na potencjalnie 10-letnią długość życia w porównaniu do szacunkowej kwoty 3,7 miliona funtów, które władza lokalna może wydać na znaki drogowy naprawa lub wymiana w ciągu następnej dekady.

Digital Signage na poboczu drogi zapewnia wyjątkową jakość w stosunku do ceny i jest opłacalną opcją dla władz lokalnych, które desperacko chcą obniżyć koszty w wyniku cięć budżetowych.

Podobnie, gdy są chronione przez obudowę, cyfrowe znaki drogowe wymagają znacznie mniej konserwacji, co zmniejsza obciążenie zasobów i zmniejsza koszty utrzymania.

Outdoor Digital Signage to ewolucja dla znaków drogowych

Typowe znaki drogowe często cierpią z powodu problemu z widocznością. Kiedy są usz-kodzone, rdzewieją lub są w stanie ruiny, wyglądają strasznie. Znaki drogowe są też źródłem bałaganu…

Czy wiesz, że? Siedmiomilowy odcinek autostrady B3006 w Hampshire w Wielkiej Brytanii ma aż 335 znaków! Wyobraź sobie koszty utrzymania tych znaków na tym odcinku drogi.

Outdoor digital signage może wprowadzić znaki drogowe do XXI wieku, dzięki nowoczesnym, eleganckim systemom, które czynią oznakowanie drogowe "bardziej atrakcyjnym", zwłaszcza,gdy na jedwn cyfrowy ekran może zastąpić trzy standardowe znaki drogowe, wyświetlając ograniczenie prędkości, zakaz zawracania, a nawet znaki ostrzegawcze.

Digital signage może zrobić coś, czego typowy znak drogowy nie może… dostarczyć kierow-com informacji o ruchu drogowym w czasie rzeczywistym - przekazując dane na temat miejsc parkingowych w centrum miasta, korków i wiele więcej informacji.

W ostatecznym rozrachunku, outdoor digital signage oferuje władzom lokalnym na całym świecie o wiele bardziej ekonomiczne i łatwe w utrzymaniu rozwiązanie do znakowania dróg. Co więcej, digital signage zapewnia większą elastyczność i jest znacznie wydajniejszym kanałem komunikacji dla kierowców.

Aby porozmawiać o rozwiązaniach związanych z cyfrowymi znakami drogowymi, porozmawiaj dzisiaj z firmą Armagard. Zadzwoń na 22 526 6149 lub wyślij email sales.pl@armagard.com

Źródła artykułów:

  1. Northumberland Gazette
  2. All Star Business Solutions
  3. Dornbos Signs
  4. Coventry Evening Telegraph