Obudowy komputerowe: pyłoszczelne rozwiązania komputerowe

Obudowy komputerowe: pyłoszczelne rozwiązania komputerowe

Pył może być jednym z największych wrogów komputera. Może dostać się do środka co skutkuje zatkaniem filtrów i otworów wentylacyjne, co najprawdopodobniej spowoduje zwarciem elektroniki.

Pył jest jednym z głównych powodów wczesnej awarii komputera, dlatego ważna jest ochrona komputerów w zakurzonych środowiskach. Nie zawsze jest to łatwe, szczególnie gdy komputer jest używany w obszarach przemysłowych.

Nawet w obszarach pakowania lub strefach wysyłki pył często znajduje się w otaczającym powietrzu, a standardowe komputery mogą łatwo zawieść w takich warunkach. Podobnie drukarki mogą zostać zatkane, a monitory mogą wybuchnąć, jeśli w urządzeniu zgromadzi się zbyt dużo kurzu.

Specjalnie komputery pyłoszczelne to jedno rozwiązanie, ale mają one swoje wady. Większość komputerów przemysłowych jest wewnętrznie uszczelnione w celu ochrony wewnętrznych elementów przed wilgocią i kurzem. Ma to poważną wadę, jeśli chodzi o naprawę lub modernizację sprzętu. W razie awarii należy wezwać inżyniera serwisu lub odesłać komputer, co powoduje przestoje w produkcji i wysokie koszty napraw.

Ponadto uszczelnione komputery przemysłowe zazwyczaj nie są zaprojektowane z najnowszej technologii. Ze względu na ich szczelną konstrukcję są one zbudowane z komponentów, o których wiadomo, że są niezawodne, ale mogą być nieaktualne nawet o dekadę.

Pyłoszczelne obudowy komputerowe: lepsze rozwiązanie dla lokalizacji przemysłowych

Pyłoszczelne obudowy komputerowe środowiskach przemysłowych
Pyłoszczelne obudowy komputerowe umożliwiają używanie zwykłego komputera w środowiskach przemysłowych.

Pyłoszczelne przemysłowe obudowy komputerowe stanowią kolejne rozwiązanie. Obudowy mieszczą komputer, monitor i / lub drukarkę w ochronnej obudowie, która chroni przed kurzem, brudem, tłuszczem, cieczą i chroni sprzęt przed uszkodzeniami fizyczne. Możesz używać zwykłego komputera w najbardziej zapylonym środowisku, mając pewność, że będzie on działał niezawodnie.

Ponieważ sam możesz otworzyć obudowę w dowolnym momencie, pozwala ci to naprawić, wymienić i uaktualnić komputer samodzielnie, bez specjalistycznego inżyniera. Możesz również użyć tej samej obudowy komputera do ochrony kilku generacji komputerów, co oznacza, że uzyskasz wielki zwrot z inwestycji przez wiele lat.

Wybierz przemysłowe obudowy komputerów i obudowy drukarki przemysłowe, które zaprojektowane zostały zgodnie z europejskimi standardami IP54 lub międzynarodowymi standardami NEMA 4. Te oceny gwarantują ochronę przed wnikaniem pyłu, dzięki czemu masz pewność, że Twoje komputery i drukarki będą działały niezawodnie w fabryce, warsztacie, magazynie lub na linii produkcyjnej.

Skontaktuj się z Armagard w celu omówienia zakresu Obudowy komputerowe

Skontaktuj się z Armagard, aby omówić najlepszą dla Ciebie obudowę komputera odporną na kurz.

Zadzwoń +48 22 526 61 49 lub wypełnij formularz kontaktowy, aby uzyskać więcej informacji.