Jaka Szafa na komputer przemysłowy jest odpowiednia dla Twojego środowiska?

Jaka Szafa na komputer przemysłowy jest odpowiednia dla Twojego środowiska

Jako właściciel firmy znasz problemy płynące z wykorzystania sprzętu komputerowego w zakładach produkcyjnych. Kurz, woda i uderzenia fizyczne mogą uszkodzić komputery i drukarki, powodując postoje w produkcji.

Obudowy komputerowe rozwiązują ten problem, chroniąc sprzęt w solidnym, szczelnym korpusie.

Dzięki odpowiednim obudowom możesz zwiększyć produktywność i skrócić czas przestojów w środowiskach przemysłowych, spożywczych lub chłodniach.

Wszystko co musisz wiedzieć, aby wybrać odpowiednią obudowę z oferty Armagard.

Szafa na komputer przemysłowy

Jeśli potrzebujesz chronić komputer przed kurzem, rozbryzgami i uderzeniami, najlepszym rozwiązaniem jest Szafa na komputer przemysłowy IP54.

Stopień ochrony IP (ochrony przed wnikaniem) wskazuje poziom ochrony przed kurzem i wodą. IP54 oznacza, że ilość pyłu, która może się dostać do środka jest bardzo mała, i nie powinna spowodować uszkodzenia.

Szafa komputerowa IP54 zapewnia ochronę komputera w większości lokalizacji produkcyjnych.

Obudowy na komputer a komputery przemysłowe

Oto pięć powodów, dla których lepiej jest używać zwykłego komputera w obudowie komputerowej zamiast specjalnie zaprojektowanego, szczelnego komputera przemysłowego:

1. Użyj komputera, który już masz

Obudowy przemysłowe mieszczą komputery większości producentów. Możesz zaoszczędzić pieniądze, korzystając z komputera, który już posiadasz, lub kupić nowy zgodnie ze swoją specyfikacją.

2. Łatwość konserwacji

Obudowa ułatwia dostęp, naprawę i aktualizację komputera w dowolnym momencie. Szybsze naprawy powodują skrócenie czasu przestojów. Z drugiej strony, specjalnie skonstruowane komputery przemysłowe są szczelnymi jednostkami, które wymagają naprawy przez producenta.

3. Używaj obudowy przez kilka lat

Jeśli dedykowany przemysłowy komputer się zepsuje, należy wymienić całość, a obudowy przemysłowe mogą chronić wiele komputerów przez wiele lat. Obudowy oferują znacznie lepszy zwrot z inwestycji niż specjalnie zaprojektowane, zamknięte komputery PC.

4. Skorzystaj z większego bezpieczeństwa

Zamykana obudowa chroni komputer przed aktami wandalizmu i nieautoryzowanym dostępem. Zainstaluj komputery w lokalizacjach wysokiego ryzyka i ciesz się bezpieczeństwem swojej inwestycji.

5. Zacznij używać je od razu

Obudowy Armagard są dostarczane w pełni zmontowane. Po prostu umieść obudowę i zainstaluj komputer, aby rozpocząć korzystanie z niego od razu. Nie potrzeba inżynierów i specjalistów do uruchomienia komputera.

Obudowy komputerowe w opcjach niestandardowych

Obudowy komputerów przemysłowych
Obudowy komputerów przemysłowych na lotnisku Doha w Katarze.

Szafy na komputer przemysłowy dostępne są z szeregiem opcji:

 • Wewnętrznym ogrzewaniem i klimatyzacją: Użyj komputera w warunkach od -5°C do 40°C.
 • Stałą półką pod klawiaturę, wysuwaną półką na klawiaturę lub zintegrowaną wodoodporną klawiaturę: wybierz najlepszą opcję dla personelu.
 • Dodatkowa opcja zamka: Chroń komputer w miejscach wysokiego ryzyka.
 • Montaż na ścianie lub stojaku: Ustaw obudowę w najbardziej dogodnym miejscu dla personelu.
 • Zakres rozmiarów: użyj ekranów od 17”, w tym monitorów szerokoekranowych.
 • Duże, standardowe i wąskie wersje: idealne dopasowanie do komputera i oszczędność miejsca w wąskich miejscach.

Dzięki szerokiej gamie dostępnych opcji łatwo dopasujesz obudowę do wymagań Twojego środowiska.

Wodoodporna obudowa komputerowa

Wodoodporna obudowa komputerowa podobna jest do obudów przemysłowych, ale została specjalnie zaprojektowane do środowisk mokrych i wilgotnych.

Wodoodporna obudowa komputerowa
Wodoodporna obudowa komputerowa jest idealna przy produkcji żywności.

Wodoodporne obudowy Armagard posiadają stopień ochrony IP65. Oznacza to, że możesz je myć i bezpiecznie używać w wilgotnych miejscach.

Wodoodporne obudowy Armagard wykonane są ze stali nierdzewnej o klasie spożywczej (316), która jest antybakteryjna i odporna na korozję.

Wodoodporne obudowy PC są idealne do/ przy/w:

 • Sterylnych środowisk.
 • Produkcji żywności i napojów.
 • Zastosowaniu farmaceutycznym i medycznym.
 • Laboratoriach.
 • Środowiskach mokrych.

Obudowy Armagard są używane przez znanych producentów żywności, takich jak Del Monte i Florette. Kierownik ds. Infrastruktury IT Del Monte powiedział.

„Przy produkcji żywności, gdzie higiena jest niezbędna, potrzebowaliśmy rozwiązania, które przetrwałoby regularny cykl mycia, zapewniając jednocześnie ochronę urządzeń IT. Obudowy Armagard sprostały temu wyzwaniu”.

Obudowy ze stali nierdzewnej umożliwiają korzystanie z komputerów w miejscach, które normalnie byłyby niebezpieczne dla sprzętu IT. Twoi pracownicy mogą cieszą się nieprzerwanym przepływem pracy, co zwiększa produktywność i rentowność Twojej firmy.

Stwórz idealną wodoodporną obudowę dla siebie. Do wyboru są dodatkowe opcje zamykania, stała lub przesuwna półka pod klawiaturę, różne opcje montażu oraz wewnętrzne ogrzewanie lub klimatyzacja.

Przemysłowe obudowy z ekranami dotykowymi

Przemysłowy terminal dotykowy umożliwi Ci korzystanie z zalet interaktywnych ekranów w lokalizacjach przemysłowych:

 • Łatwość obsługi: ekrany dotykowe są łatwe w obsłudze i usprawniają pracę pracowników.
 • Szybkość: ekrany dotykowe są szybsze w użyciu niż klawiatura i mysz. Twoi pracownicy oszczędzają czas, który można wykorzystać na inne zadania.
 • Dostępność: osoba, która nie może używać klawiatury i myszy, może uznać ekran dotykowy za bardziej użyteczny. Zwiększ atrakcyjność swojej firmy dla osób z upośledzeniami fizycznymi.

Ważne jest, aby wybrać odpowiednią obudowę z ekranem dotykowego dla swojego środowiska:

 • Do lokalizacji przemysłowych wybierz obudowy ze stali miękkiej o stopniu ochrony IP54, które chronią przed kurzem i rozpryskami cieczy.
 • W środowiskach mokrych lub sterylnych wybierz obudowy ze stali nierdzewnej IP65, które są antybakteryjne i odporne na korozję.

Monitor z ekranem dotykowym Armagard zapewniają precyzyjną interakcję nawet jak masz nałożoną rękawiczkę. Twoi pracownicy będą cieszą się nieprzerwanym czasem pracy, co skutkuje jeszcze większą wydajnością produkcji.

Szafy ATEX /Iskrobezpieczna Obudowa

Obudowa ATEX
Obudowa ATEX jest idealna w środowiskach zagrożonych wybuchem.

Obudowy z certyfikatem ATEX umożliwiają korzystanie z komputerów w środowiskach zagrożonych wybuchem.

Czym jest dyrektywa ATEX?

Dyrektywa ATEX zapewnia bezpieczne użytkowanie urządzeń elektrycznych w miejscach, w których występują substancje wybuchowe. Mogą to być gazy, opary i pyły.

Sprzęt elektryczny może być źródłem zapłonu, dlatego ważne jest przestrzeganie dyrektywy, jeśli używasz komputerów w potencjalnie wybuchowych obiektach takich jak:

 • Stacje benzynowe.
 • Zakłady chemiczne.
 • Odlewnie.
 • Rafinerie.
 • Fabryki farb.

Klasyfikacja obszarów i urządzeń ATEX

Musisz sklasyfikować różne obszary swojej placówki. Każdy obszar ma ocenę, która wskazuje na prawdopodobieństwo wybuchu.

Strefy, w których występują gazy, opary i mgły klasyfikuje się w następujący sposób:

 • Strefa 0: miejsce, w którym strefa wybuchu składająca się z niebezpiecznych substancji w postaci gazu, pary lub mgły jest obecna w sposób ciągły lub przez długi okres lub często.
 • Strefa 1: Miejsce, w którym strefa wybuchu składająca się z niebezpiecznych substancji w postaci gazu, pary lub mgły może występować sporadycznie podczas normalnej pracy.
 • Strefa 2: Miejsce, w którym strefa wybuchu składająca się z niebezpiecznych substancji w postaci gazu, pary lub mgły nie wystąpi podczas normalnej pracy, ale jeśli wystąpi, utrzyma się tylko przez krótki okres.

Strefy, w których obecne są palne pyły, dzielą się na podobne kategorie:

 • Strefa 20: miejsce, w którym strefa wybuchu w postaci chmury łatwopalnego pyłu jest obecna w sposób ciągły lub przez długi czas lub często.
 • Strefa 21: Miejsce, w którym strefa wybuchu w postaci chmury łatwopalnego pyłu może występować sporadycznie podczas normalnej pracy.
 • Strefa 22: Miejsce, w którym strefa wybuchowa w postaci chmury łatwopalnego pyłu prawdopodobnie nie wystąpi podczas normalnej pracy, ale jeśli wystąpi, utrzyma się tylko przez krótki okres.

Po sklasyfikowaniu obszarów należy użyć sprzętu zgodnego ze standardami dla każdej strefy.

 • Strefa 0 lub strefa 20: Użyj sprzętu kategorii 1.
 • Strefa 1 lub strefa 21: Użyj sprzętu kategorii 2.
 • Strefa 2 lub strefa 22: użyj wyposażenia kategorii 3.1

Dyrektywa ATEX obejmuje również inne przepisy, więc upewnij się, że otrzymasz poradę od odpowiedniej organizacji w swojej branży.

Obudowy komputerowe ATEX vs. szczelne komputery

Aby bezpiecznie korzystać z komputera w środowisku gdzie występują strefy wybuchu, musisz odizolować go od otaczającej atmosfery.

Masz dwie opcje: szczelny system komputerowy lub obudowę komputera zatwierdzoną przez ATEX, w której znajduje się zwykły komputer PC.

Obudowa zatwierdzona przez ATEX to znacznie lepszy wybór:

 • Obudowy są bardziej opłacalne: obudowy zatwierdzone przez ATEX spełniają wymagania dyrektywy przy niższych kosztach niż specjalne systemy komputerowe . Możesz użyć tej samej obudowy przez kilka lat , aby chronić kilka systemów komputerowych, co czyni je dobrą inwestycją długoterminową.
 • Obudowy są elastyczne: użyj wybranego przez siebie komputera. Łatwy dostęp i naprawa komputera bez potrzeby korzystania ze specjalistycznego inżyniera.
 • Obudowy zapewniają dodatkowe bezpieczeństwo: Obudowy zapewniają ochronę przed zagrożeniami środowiska produkcyjnego, takimi jak uszkodzenia fizyczne, a nawet wandalizm i kradzież.

Iskrobezpieczne obudowy komputerowe Armagard zapewniają zgodność z dyrektywą ATEX przy niższych kosztach, większą wygodę i posiadają dodatkowe funkcje ochronne.

Sprawiasz, że Twoja firma będzie bezpiecznym miejscem pracy, a Twój sprzęt będzie działał niezawodnie, dzięki czemu możesz cieszyć się maksymalnym zwrotem z inwestycji.

Obudowy do drukarek

W wielu lokalizacjach produkcyjnych drukarki muszą działać niezawodnie, tak aby etykiety, dokumenty przewozowe i raporty mogły być skutecznie drukowane.

Obudowy na Drukarki przemysłowe umożliwiają korzystanie z drukarek w środowiskach mokrych, zakurzonych i chłodniczych.

Wszystkie obudowy drukarek Armagard posiadają wiele funkcji:

 • Przejrzysty przód: umożliwia łatwe „doglądanie” drukarki.
 • Dodatkowa przednia klapa dostępu: Umożliwia łatwe pobieranie materiałów drukowanych, bez narażania drukarki na niebezpieczne warunki.
 • Duża pojemność: użyj dużej lub małej drukarki. Zaoszczędź pieniądze i użyj drukarkę, którą już masz.
 • Uszczelki gumowe: Uszczelki na drzwiach zapobiegają przedostawaniu się wilgoci i utrzymują stabilną temperaturę. Twoja drukarka będzie miała długą żywotność w trudnych warunkach.
 • Wewnętrzny wentylator chłodzący: Zapobiega przegrzaniu drukarki i przedłuża żywotność drukarki.
 • Zamykane na klucz: Zapobiega wandalizmowi i kradzieży. Masz pewność, że Twoja inwestycja jest bezpieczna.
 • Dostarczone w pełni zmontowane: po prostu umieść szafę gdzie chcesz, zainstaluj drukarkę i zacznij od razu używać.

Podczas korzystania z obudowy na drukarki pracownicy nie będą musieli opuszczać hali produkcyjnej, aby wydrukować etykietę, dokument dostawy lub raport. Oszczędzają niezliczone godziny w ciągu tygodni i miesięcy, dzięki czemu Twoja firma staje się bardziej wydajna.

Najlepsza obudowa drukarki dla Ciebie – Jak wybrać

Przemysłowe obudowy drukarek są dostępne w wielu modelach. Wybierz najlepszy model dla swojego miejsca pracy:

All in One czy samodzielna obudowa

Aby chronić drukarkę, komputer i monitor w tym samym urządzeniu, wybierz obudowy typu „wszystko w jednym” - Szafy na komputer przemysłowy.

W celu zwiększenia elastyczności, użyj samej obudowy drukarki np. Szafa do drukarki, którą możesz zamontować w najbardziej optymalnej dla swoich pracowników lokalizacji.

Stal malowana proszkowo lub stal nierdzewna

W środowiskach przemysłowych wybierz obudowę drukarki ze stali miękkiej malowanej proszkowo, która zapewnia ochronę przed przypadkowym uszkodzeniem, kurzem i rozbryzgami cieczy.

W celu ochrony przed wodą użyj obudowy Drukarka spożywcza ze stali nierdzewnej o stopniu ochrony IP65.

Szafa ze stali nierdzewnej klasy spożywczej jest odporny na korozję, ma właściwości antybakteryjny i może być myta strumieniowo - idealny przy produkcji żywności.

Montaż do postawienia na podłodze, na stojaku lub blacie roboczym.

Do postawienia lub do zawieszenia

Obudowy komputerowe zapewniają elastyczne opcje instalacji
Obudowy komputerowe zapewniają elastyczne opcje instalacji.

Obudowa stojąca na podłodze jest idealna, gdy przestrzeń robocza jest ograniczona lub potrzebujesz większej elastyczności. Nóżki/ kółeczka umożliwią Ci przestawienie obudowy do najbardziej produktywnego miejsca w dowolnym momencie.

Alternatywnie wybierz obudowę do postawienia na stole/ blacie, aby umieścić drukarkę w miejscu, gdzie będzie najbardziej potrzebna.

Ogrzewane obudowy drukarki

Możesz nawet używać drukarki w środowisku chłodniczym.

Dzięki zastosowaniu wewnętrznej grzałki, izolacji termicznej i kontroli termostatycznej, podgrzewana obudowa Drukarka do chłodni umożliwia korzystanie z drukarki do -30°C.

Ogrzewane obudowy drukarki są idealne do lokalizacji, gdzie temperatura jest ujemna:

 • Magazyny chłodnicze.
 • Zamrażarki.
 • Produkcja żywności.
 • Supermarkety.
 • Zastosowania farmaceutyczne.

Obudowa posiada kołeczka, które ułatwiają transportowanie obudowy z zimnego środowiska, aby wymienić atrament lub załadować więcej papieru, bez narażania drukarki na ujemne temperatury.

Ogrzewana obudowa drukarki Armagard była pierwszą w Wielkiej Brytanii. Jest wykorzystywany przez kilka największych sieci supermarketów w Wielkiej Brytanii, co pozwala im zwiększyć wydajność i rentowność w chłodnych lokalizacjach.

Dzięki odpowiedniej obudowie możesz korzystać z komputera, ekranu dotykowego i drukarki w dowolnym miejscu.

Skontaktuj się z Armagard, aby omówić najlepszą obudowę dla swojego miejsca pracy. Zadzwoń dzisiaj: +48 22 526 61 49.

Source:
[1]Kierownictwo ds. Zdrowia i bezpieczeństwa.