Jak Przeprowadzić Kable W Szafa Na Komputer Przemysłowy

Jak przeprowadzić kable w szafa na komputer przemysłowy

Aby, uniknąć nadmiernych opłat, oto sposób na obniżenie kosztów utrzymania kom-puterów przemysłowych.

W fazie projektowania przemysłowych obudów komputerowych wiele planowania idzie na obudowy, które chronią sprzęt komputerowy i wszelkie urządzenia elektryczny. Jednak powszechne pytanie użytkowników końcowych brzmi:„w jaki sposób zasilamy elektronikę wewnątrz zamkniętej obudowy?

Szafa na komputer przemysłowy o klasie uszczelnienia IP56 (NEMA 4 w Ameryce Północnej) lub wyższej klasyfikowana jest jako "w pełni uszczelniona", wodoodporna jednostka, która nie zawiera tradycyjnego panelu do doprowadzania kabli do obudowy.

Większość obudów wyposażona jest w dławiki kablowe, które utrzymują uszczelnienie, zapewniając jednocześnie czysty i bezpieczny punkt wejścia dla okablowania w celu uzyskania dostępu do sprzętu komputerowego. Dostępne są różne rodzaje dławików kablowych, które pasują do konkretnych obudów.

Kupując szafa na komputer przemysłowy powinieneś pamiętać o pięciu rzeczach, przy wprowadzeniu kabli do jednostki:

1. Punkt wejścia

Zalecane jest włożenie kabli od spodu obudowy
Zalecane jest włożenie kabli od spodu obudowy.

Idealnie, szczególnie w obiektach, w których występuje woda, należy włożyć przewody do szafy od dołu, jeśli system jest zamontowany na ścianie.

W przypadku modułowych systemów wolnostojących okablowanie powinno przebiegać w dół, ponieważ doprowadzenie przewodów od góry może doprowadzić do przenikania wody spływającymi kablami w dół.

2. Średnice kabli

Dławiki kablowe będą określane na podstawie szerokości okablowania
Dławiki kablowe będą określane na podstawie szerokości okablowania.

Rodzaj dławika kablowego wymaganego do zastosowania w szafie zależy od szerokości okablowania wprowadzanego do urządzenia. Uszczelnione dławiki kablowe są dostępne w wielu rozmiarach dla różnych średnic kabli. Na przykład istnieją dławiki, które pozwalają na przejście kilku przewodów- w zakresie od 0,3 „do 1,5” przez ten sam dławik.

Dławiki produkowane są z różnych materiałów, w tym:

  • Aluminium
  • Mosiądz
  • Plastik
  • Guma
  • Stal

Aby określić idealną konfigurację dławika kablowego do konkretnej aplikacji, skonsultuj się z ekspertem ds. Obudów.

3. Otwarta wersja dławików kablowych

Otwarte dławiki kablowe
Otwarte dławiki kablowe są idealnym rozwiązaniem dla przemysłowych obudów komputerowych.

Znalezienie odpowiedniego dławika kablowego - szczególnie w przypadku kabli zakończonych przed końcem - może być trudne. Prawdopodobnie koniec wtyczki będzie znacznie większy niż szerokość kabla.

W idealnym przypadku należy wybrać dławik kablowy, który jest przepuszczalny, ponieważ umożliwia on szybką instalację kabli zakończonych złączami, jednocześnie minimalizując zakłócenia w funkcjonowaniu systemu obudowy komputera.

4. Uaktualnienie i wymiana sprzętu

elastyczną konfigurację dławika
W przypadku przyszłych zmian i modernizacji systemu wybierz elastyczną konfigurację dławika kablowego.

Technologia komputerowa stale się zmienia i będzie nadal rozwijać się w przyspieszonym tempie. Z drugiej strony, wysokiej jakości obudowa komputerowa wystarczy na kilka lat ... w niektórych przypadkach dekadę.

Bardziej prawdopodobne jest zastąpienie lub modernizacja sprzętu komputerowego kilka razy, zanim Twój zakład produkcyjny będzie potrzebował nowej obudowy.

Mając to na uwadze, wybór elastycznej konfiguracji dławika kablowego pozwoli na szybką naprawę, wymianę lub modernizację systemu. Konsultując się z ekspertem ds. Obudów, omawiaj zastosowania, które zapewniają wszechstronność.

5. Bezpieczeństwo

elastyczną konfigurację dławika
Bezpieczeństwo kabli komputerowych ma kluczowe znaczenie na hali produkcyjnej.

Zdrowie i bezpieczeństwo są najważniejsze na hali produkcyjnej, a w złotym wieku użytkowania komputerów w obiektach przemysłowych okablowanie komputerowe stanowi zagrożenie dla przerw w pracy komputerów.

Przed instalacją obudowy warto ocenić swoje możliwości w zakresie pozycjonowania, biorąc pod uwagę ukrywanie kabli w bezpieczny sposób.

Wydajność operacyjna i niezawodność są kluczowe przy instalacji obudowy. Złe planowanie wprowadzania kabli może negatywnie wpłynąć na ochronę sprzętu komputerowego, szczególnie w wilgotnym i mokrym środowisku. Jeśli nie podjęto koniecznych środków ostrożności, aby uszczelnić punkty wejścia kabli, woda znajdzie sposób, aby wejść do środka.

Aby uzyskać najlepszą pomoc techniczną w branży, skontaktuj się z firmą Armagard, aby omówić aplikację komputera przemysłowego. Zadzwoń pod numer 22 526 6149 / 0044 121 608 7226 lub napisz do sales.pl@armagard.com