Jak Zrobić Wodoodporny Ekran Dotykowy Do Użytku Zewnętrznego I Środowisk Przemysłowych

Jak zrobić wodoodporny ekran dotykowy do użytku zewnętrznego i środowisk przemysłowych

Ekrany dotykowe rewolucjonizują środowisko produkcyjne i obsługę klienta. Możesz zwiększyć wydajność, usprawnić procesy i generować przychody w dowolnym miejscu.

Co więcej, możesz korzystać z wszystkich tych zalet nawet w wilgotnych warunkach.

Wodoodporne ekrany dotykowe są łatwe do zrobienia. Po prostu wybierz ekran i zainstaluj go w wodoszczelnej obudowie, która wykorzystuje technologię ekranu dotykowego.

Wszystko, co musisz wziąć pod uwagę podczas wykonywania obudowy.

Jak zrobić wodoodporny ekran dotykowy

1. Wybierz odpowiednią kombinację obudowy i ekranu

Co to jest obudowa ekranu dotykowego?

Obudowy z ekranem dotykowym chronią zwykły ekran przed trudnymi warunkami i przekształcają go w interaktywny wyświetlacz.

Istnieje wiele powodów, aby używać kombinacji obudowy i monitora zamiast specjalnie zaprojektowanego interaktywnego wyświetlacza:

 • Elastyczność: Obudowy umożliwiają instalację ekranu jaki chcesz. Możesz nawet zaoszczędzić pieniądze, używając monitor, który już posiadsz.
 • Łatwość konserwacji: Możesz uzyskać szybki dostęp do ekranu w celu naprawy, aktualizacji i wymiany w dowolnym momencie. Jest to wygodniejsze niż użycie specjalnie zaprojektowanych ekranów dotykowych, które są uszczelnionymi jednostkami i wymagają specjalistycznego inżyniera do przeprowadzenia napraw.
 • Bezpieczeństwo: Zamykana obudowa daje pewność co do bezpieczeństwa inwestycji w miejscach publicznych.
 • Trwałość: Obudowa ekranu dotykowego działa przez długi czas i może być używana do ochrony kilku komputerów przez wiele lat. Obudowy są bardziej opłacalne niż dedykowane wodoodporne ekrany dotykowe, które należy wymienić w całości, jeśli nie nadają się do naprawy.

Najlepsza technologia ekranu dotykowego z przeznaczeniem do użytku w mokrych i wigotnych środowiskach

Wzrasta wykorzystanie ekranu dotykowego w środowiskach przemysłowych
Wzrasta wykorzystanie ekranu dotykowego w środowiskach przemysłowych i lokalizacjach skierowanych do klientów.

Obudowy z ekranem dotykowym wykorzystują folię pojemnościową do zmiany zwykłego monitora w intuicyjny ekran dotykowy.

Folia PCAP to przezroczysta warstwa, którą laminuje się z tyłu szkła. Folia tworzy pole elektryczne, które przechodzi przez szkło. Kiedy palec dotyka szkła, pole elektryczne zostaje zakłócone, co powoduje interakcję.

Technologia PCAP jest idealna do wodoodpornych ekranów dotykowych w lokalizacjach zewnętrznych i przemysłowych:

 • Działa w mokrych warunkach: Technologia pojemnościowa działa niezawodnie w wilgotnych, zewnętrznych i wilgotnych warunkach.
 • Jest niezawodna w ekstremalnych temperaturach: Ciesz się zaletami ekranów dotykowych w chłodniach,na zewnątrz, a także przy wysokich temperaturach.
 • Działa przez grube szkło: Technologia pojemnościowa sprawdza się przy różnej grubości szkła i jest idealna przy zastosowaniu jako wandaloodporne ekrany dotykowe w miejscach publicznych, jak i przy zastosowaniu w użytku przemysłowym.
 • Działa przy użyciu ręki w rękawiczce: Popraw przepływ pracy swoich pracowników w każdych warunkach.

Wybór odpowiedniej obudowy ekranu dotykowego dla Twojego środowiska

Ekran i obudowa zapewnia elastyczne rozwiązanie
Ekran i obudowa zapewnia elastyczne rozwiązanie.

Ważne jest, aby wybrać odpowiednią obudowę do swoich wymagań.

Jeśli tworzysz digital signage skierowany do klienta, obudowa z ekranem dotykowym LCD/LED jest właściwym wyborem.

Obudowy LCD/LED chronią wyświetlacze od 19” do 75”. Przekształcają wyświetlacze LED/LCD w wodoodporne ekrany dotykowe, które przyciągają klientów i zwiększają przychody.

Alternatywnie, jeśli potrzebujesz ekranu dotykowego do użytku w środowisku przemysłowym, powinieneś wybrać obudowę komputera z ekranem dotykowym.

Przemysłowe obudowy komputerowe z ekranem dotykowym chronią komputer i monitor przed wodą, kurzem i uszkodzeniami fizycznymi. Ekrany działają nawet w ręce w rękawiczkach, co usprawnia pracę pracowników.

Tworząc przemysłowy ekran dotykowy, masz jeszcze dwie opcje: obudowę ze stali miękkiej lub ze stali nierdzewnej.

Obudowy ze stali miękkiej zapewniają wystarczającą ochronę ekranów dotykowych w większości środowisk produkcyjnych. Zazwyczaj mają one stopień ochrony IP54, który chroni komputery przed kurzem, tłuszczem, uderzeniami i rozbryzgami cieczy.

Obudowy ze stali miękkiej chronią ekrany dotykowe
Obudowy ze stali miękkiej chronią ekrany dotykowe w zakładach produkcyjnych.

Jeśli jednak środowisko jest mokre, wilgotne lub wymaga regularnego mycia, wówczas obudowa terminal dotykowy wodoodporny ze stali nierdzewnej jest lepsza. Obudowa jest uszczelniona zgodnie z IP65, co umożliwia mycie strumieniowe.

Obudowy ze stali nierdzewnej są również odporne na korozję i posiadają właściwości antybakteryjne, dzięki czemu są idealne do użytku przy produkcji żywności i w sterylnych środowiskach.

Niezależnie od Twoich potrzeb, zwróć uwagę na stopień ochrony (IP) obudowy. Klasyfikacja IP to normy europejskie (podobne jak NEMA w USA), które gwarantują poziom ochrony przed ciałami stałymi i cieczami. Oceny IP dają pewność co do niezawodności ekranu dotykowego w mokrych i zakurzonych miejscach.

Obydwie wersje obudów ekranów dotykowych są dostępne w wielu niestandardowych opcjach. Dodaj ogrzewanie, klimatyzację, dodatkowe zamki, wersję slimline, aby stworzyć idealny wodoodporny ekran dotykowy dla swojego środowiska.

2. Wybierz najlepszy ekran dla swoich wymagań

Obudowa zapewnia ochronę i technologię, która zmienia zwykły ekran w wodoodporny ekran dotykowy, ale wybór właściwego ekranu jest nadal ważny.

Funkcje ekranu dotykowego skierowanego do klienta mogą być inne niż te, których potrzebujesz w środowisku przemysłowym, więc spójrzmy na każdy kontekst po kolei.

Wybór interaktywnego wyświetlacza Digital Signage

Oto cztery rzeczy, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze ekranu.

Rozmiar:

Ludzie muszą mieć możliwość wygodnego korzystania z ekranu dotykowego, więc istnieje ograniczenie, jak duży może być monitor.

Pojawiły się trendy dotyczące interaktywnego oznakowania i wynoszą one od 32” do 75”. Te rozmiary są wystarczająco duże, aby przyciągnąć uwagę i pozwalają na swobodną interakcję.

Czytelność w każdych warunkach pogodowych:

W przypadku ekranów dotykowych do lokalizacji zewnętrznych wybierz ekran czytelny na światle słonecznym o wysokiej jasności NITS. Zapewnia to, że Twoje treści pozostaną czytelne w każdych warunkach, generując przychody w każdą pogodę.

Wyświetlacze czytelne na słońcu mogą być wyposażone w inne funkcje, takie jak technologia przeciwodblaskowa i ochrona przed promieniowaniem UV. Doświadczony producent obudów, taki jak Armagard, będzie w stanie doradzić odpowiednie opcje dla Twojego środowiska.

Rozdzielczość:

Jeśli Twoim celem jest przyciągnięcie klientów, ważny jest ekran o wysokiej rozdzielczości.

Jeśli jednak zastosowanie jest bardziej praktyczne, jak samoobsługowy kiosk informacyjny, możesz zaoszczędzić pieniądze, wybierając tańszy wyświetlacz, który nadal dobrze wykona swoją pracę.

Odtwarzacze multimedialne:

To odtwarzacze multimediale, ciężko pracują nad uruchamianiem treści.

Przy wyborze odtwarzacza multimedialnego weź pod uwagę następujące funkcje:

 • Wbudowane lub zewnętrzne: Niektóre wyświetlacze zawierają wbudowane odtwarzacze multimedialne. Oszczędza to pieniądze, ale sprawdź, czy wbudowany odtwarzacz multimedialny spełnia Twoje wymagania.
 • Zdalne sterowanie: Wiele odtwarzaczy multimedialnych umożliwia zdalne sterowanie treścią. Możesz uaktualnić reklamę z ekranem dotykowym zdalnie od swojej firmy, bez konieczności fizycznej wizyty w każdej jednostce w celu aktualizacji.
 • Zsynchronizowana zawartość: Jeśli masz kilka ekranów dotykowych, wybierz odtwarzacz multimedialny, który pozwoli Ci kontrolować je indywidualnie lub razem. Dzięki możliwości wyświetlania różnych lub zsynchronizowanych treści możesz w dowolnym momencie korzystać z oznakowania cyfrowego.
 • Opcje ekologiczne: Rozważ dostępne opcje oszczędzania energii. Wbudowane odtwarzacze multimedialne zużywają mniej energii. Możesz także zmniejszyć rachunki za prąd, wybierając odtwarzacz multimedialny, który automatycznie włącza i wyłącza wyświetlacz.

Wybierając przemysłowy ekran dotykowy

Ekranu dotykowego i obudowy tworzą
Kombinacja Ekranu dotykowego i obudowy tworzą idealne rozwiązanie dla środowiska produkcyjnego.

Jeśli chodzi o tworzenie przemysłowych ekranów dotykowych, priorytetem będzie funkcjonalność i praktyczność. W związku z tym wiele najnowszych funkcji, takich jak ultra-wysoka rozdzielczość, jest niepotrzebna.

W takich przypadkach rozważ obudowę przemysłowy terminal dotykowy z wbudowanym już monitorem dotykowym. Otrzymasz niezawodny i intuicyjny ekran dotykowy, który działa nawet w ręce w rękawiczkach i nie marnuje pieniędzy na funkcje, których nie potrzebujesz.

Podsumowanie: Jak zrobić wodoodporny ekran dotykowy

Tworzenie wodoodpornego ekranu dotykowego jest łatwiejsze niż myślisz. Wybierz wodoodporną obudowę od zaufanego producenta i zainstaluj wybrany przez siebie wyświetlacz.

W środowiskach przemysłowych korzystanie z ekranów dotykowych poprawi przepływ pracy, zwiększy wydajność i niezawodność w trudnych warunkach, zapewniajac maksymalny zwrot z inwestycji przez wiele lat.

W kontekście kontaktu z klientem zapewniasz interaktywne doświadczenia, które angażują przechodniów, zwiększają świadomość marki i dostarczają informacje w intuicyjny i przyjazny dla użytkownika sposób.

Skontaktuj się z Armagard, aby dowiedzieć się więcej.

Zadzwoń pod numer +48 22 526 61 49/+44 (0)121 608 7226, aby uzyskać informacje na temat obudowy z monitorem dotykowym spełniające Twoje potrzeb lub wypełnij formularz kontaktowy już dziś.