Obudowa monitora - jak uniknąć kondensacji

Zima niesie ze sobą najbardziej zmienną pogodę w roku. Od śniegu i gradu, po mgły i deszcz. Jest to jeden z najtrudniejszych sezonów dla obudowy monitora. Niezależnie od tego czy obudowa monitora jest wykorzystywana do wyświetlania informacji jako outdoor digital signage lub też innej formy reklamy zewnętrznej zadaniem obudowy jest chronić zamknięty w niej ekran od wszelkich elementów które mogą zakłócić ich prawidłowe działanie.

Ochrona przed czynnikami zimowymi oznacza ochronę przed temperaturami poniżej zera, deszczem, śniegiem i innymi elementami zewnętrznymi. Ekrany zewnętrzne muszą być zdolne do pracy w szerokim zakresie temperatur, co oznacza że obudowa monitora w której jest on umieszczony musi być wyposażony w dodatkowe opcje typu ogrzewanie lub nawet klimatyzację.

Następnym problemem, który często pojawia się w okresie zimowym i z którym nie wszystkie obudowy dają sobie radę to kondensacja.

Kondensacja jest problemem dla niektórych obudów zewnętrznych. Powstaje ona gdy temperatura wewnątrz obudowy jest znacznie wyższa niż temperatura zewnętrzna. Oznacza to że, wilgoć a nawet jej ilości śladowe, które są obecne wewnątrz obudowy mogą tworzyć mgłę i sprawiać ze monitor stanie się mniej czytelny co będzie zmuszało do częstego otwierania obudowy i czyszczenia monitora.

Oczywiście, wilgoć nie powinna być obecna w obudowie zewnętrznej ale często zdarza się że jej małe ilości mogą przenikać nawet najbardziej uszczelnione obudowy.Jeżeli ilości te są małe to nie mają one wpływu na prawidłowe działanie ekranu, jednak kondensacja wymaga jedynie niewielką ilość wilgoci, aby stała się problemem.

Standardy IP 65 i NEMA4 mówią o wysokości uszczelnieniu obudowy i są tak zaprojektowane aby zapobiegać wilgoci i powstawaniu kondensacji w obudowach zewnętrznych, ale z konieczności posiadania systemów chłodzenia, które z kolei wymagają wentylacji, problem może nadal istnieć nawet w sprzęcie zgodnemu z normami NEMA 4 i IP65. Problem ten może narastać zwłaszcza w zamkniętych obudowach, które nie mają przepływu powietrza. A wszystko dlatego, że wilgoć, która może się dostać podczas instalacji ekranu lub wystąpić przy produkcji sprzętu, może pozostać niezauważona aż do czasu jej skroplenie.

Obudowy monitora Armagard mają unikalny system przepływu powietrza, który nie tylko umożliwia doskonałą cyrkulację podczas ciepłej pogody, ale również zapobiega przegrzaniu, i zapobiega dostawaniu się wilgoci do wnętrza obudowy. Co tym samym zapobiega kondensacji.

Ten unikalny system oznacza, że Obudowa monitora Armagard może działać w każdych warunkach pogodowych, wszystkich temperaturach, zawsze chroniąc ekrany przed wilgocią i kondensacją. Co więcej, obudowa zapewnia stały poziom ochrony rok po roku, sezon po sezonie, bez względu na ilość montowanych w niej ekranów.