Przewodnik Armagard jak utrzymać outdoor digital signage monitor dotykowy w pełni funkcjonalnym w okresie zimowym

Martwisz się, jak sezon zimowy może wpłynąć na funkcjonowanie twojego digital signage monitor dotykowy? Armagard podpowie Ci kilka niezbędnych wskazówek.

Czy wiesz, że? Temperatury w okresach zimowych na całym świecie są coraz niższe z roku na roku, co więcej prognozuje się, że trend ten, utrzyma się w przeciągu najbliższych 15 lat.

Wpływ niekorzystnych warunkach pogodowych na outdoor digital system jest bardzo ważną kwestią, zwłaszcza dla firm, które zainwestowały w tego typu digital signage.

Wpływ niskich temperatur na czytelnośc ekranu

Według Digital Signage Today, szacuje się, że ekran do wyświetlania reklam LCD traci około 10 a 15 procent swojej jasności w warunkach niskiej temperatury. Widoczność ekranu, szczególnie w miesiącach zimowych, ma kluczowe znaczenie.

W miesiącach zimowych znacznie szybciej robi się ciemno i twój digital signage monitor dotykowy może mieć problemy z generowaniem wystarczającej ilości jasności z powodu niskich temperatur, co ma wpływa na widoczność wyświetlanej reklamy.

Nie tylko niska temperatura może wpływać na poprawne działanie Digital signage Monitor dotykowy, zimowe słońce jest następnym problemy, jeśli chodzi o widoczność ekranu. Wyświetlacze, które są umieszczone bezpośrednio na słońcu często cierpią z powodu oślepienia ekranu, a nawet jego uszkodzenia.

‘Solar Clearing’ efekt, czyli bezpośrednie działanie światła słonecznego w połączeniu z pracującym monitorem przy pełnej jasności, oznacza to, że kryształy ekranu LCD pochłaniają znaczną ilość ciepła.

Ciepło może spowodować, że na ekranach LCD pojawią się czarne plamy. Efekt solar clearing często prowadzi do uszkodzenia wyświetlaczy lub znacznego skrócenia ich żywotności.

Jak temu zaradzić?

Armagard zaleca inwestowanie w monitory o wysokiej jasności. Ekrany te zapewniają lepszą widoczność nie tylko w ciemności, ale również są bardziej zauważalne w świetle dziennym, zwiększają widoczność i eliminując problemy z niewidocznością wyświetlanych aplikacji.

Dzięki pomocy technologii LED, jednostki o wysokiej jasności stanowią lepszą alternatywę dla ekranów LCD, które mają tendencję do korzystania z technologii fluorescencyjne.

Oświetlenie fluorescencyjne wytwarza dużo ciepła i wymaga znacznie więcej energii do pracy w porównaniu z technologią LED, która jest o wiele częściej stosowana w jednostkach reklamowych o wysokiej jasności, gdyż wymaga mniej energii do funkcjonowania i wytwarza mniej ciepła.

Monitory o wysokiej jasności również lepiej radzą sobie z efektem ‘oślepienia’, gdyż posiadają większą liczbę candeli* w porównaniu do standardowych wyświetlaczy LCD. Słońce zimowe jest często bardziej intensywne, niebo bardziej przejrzyste, a odbicie światła od śniegu skutkuje w zwiększonym efekcie odblasku.

Ekrany o wysokiej jasności stanowią idealne rozwiązanie dla zwalczania odblasku i przy pracy na bezpośrednim światle słonecznym, zwłaszcza w lokalizacjach zewnętrznych. Ekrany o wyższej jasności są wymagane w zewnętrznych lokalizacjach.

To może wydawać się dziwne, ale wysokiej jasności jednostki są wymagane w miejscach, w których bezpośrednie światło słoneczne wpływa na widoczność ekranu. Aby uniknąć ‘Solar Clearing’ efektu, zaleca się umieszczenie monitora w orientacji Północ/Południe w celu zmniejszenia wpływu bezpośredniego światła słonecznego, zwłaszcza w okresie zimowym.

*Co oznacza słowo Candela - wyjaśnienie

Pochodzi od słowa świeca (candle). Termin candela jest Międzynarodowym Standardem (SI) używanym w celu oznaczenia intensywności świecenia, czyli mocy emitowanego światła w danym kierunku.

Pułapki pogodowe

Pogoda zimowa jest nieprzewidywalna i stawia cały szereg problemów dla zewnętrznych wyświetlaczy digital signage zarówno wewnętrznych, jak i zewnętrznych.

Przykłady potencjalnych problemów wewnętrznych w zewnętrznych wyświetlaczach reklamowych spowodowanych warunkami zimowymi:

  • zamrożenie istotnych elementów
  • przenikanie wody do środka monitora

Przykłady potencjalnych problemów zewnętrznych dla zewnętrznych cyfrowych wyświetlaczy reklamowych wynikających z pory zimowej:

  • niskie temperatury powodują niebezpieczne warunki drogowe, co sprzyja uszkodzeniu digital signage zainstalowanych w pobliżu drogi
  • uszkodzenia ekranu spowodowane burzami gradowymi i opadami śniegu

Jak ominąć wszystkie te przeszkody

Armagard zaleca ochronę outdoor digital signage przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi poprzez osłonę ekranu i sprzętu digital signage w obudowie Totem digital signage do tego zaprojektowanej.

Jak totem digital signage ochroni przed zimą?

W zależności od wysokości IP lub NEMA* większość zewnętrznych obudów digital signage jest tak zaprojektowana, aby poradzić sobie z oblodzeniem na samej obudowie. Specjalne uszczelki są zazwyczaj stosowane w celu zapobiegania wnikaniu wody do środka i tworzeniu się w niej lodu.

Wewnętrzna ochrona - obudowy outdoor digital signage mogą być wyposażone w dodatkowe funkcje takie jak ogrzewanie i izolację cieplną, które stwarzają idealne warunki pracy dla monitora reklamowego oraz innego sprzętu digital signage.

Układ ogrzewania i izolacji, umieszczony wewnątrz obudowy zabezpiecza przed skutkami zamrożenia, utrzymując prawidłową temperaturę wewnątrz obudowy i mając pewnoś, że zamknięty w niej sprzęt działa poprawnie.

*Stopnie ochrony IP i NEMA oraz ich objaśninie:

Ocena IP / NEMA, są wykorzystywane, aby pokazać, jak dobrze obudowa chroni przed niebezpiecznymi elementami

Dla przykładu, obudowa z ochroną IP54, 5 jest to stopień ochrony przed ciałami stałymi,a 4 określa stopień ochrony przed cieczami.

Pierwsza Cyfra STOPIEŃ OCHRONY (Pierwsza Cyfra Kodu)
Krótki Opis Definicja
0 Brak ochrony -
1 Chronione przed twardymi ciałami obcymi o średnicy 50mm i większymi Przedmiot doświadczenia, kula o średnicy 50mm, nie powinna penetrować wnętrza1
2 Chronione przed twardymi ciałami obcymi o średnicy 12,5 i większymi. Przedmiot doswiadczenia, kula o średnicy 12,5mm, nie powinna penetrować wnetrza1
3 Chronione przed twardymi ciałami obcymi o średnicy 2,5mm i większymi. Przedmiot doswiadczenia, kula o średnicy 2,5mm, nie powinna penetrować wnetrza1
4 Chronione przed twardymi ciałami obcymi o średnicy 1mm i większymi Przedmiot doświadczenia, kula o średnicy 1mm, nie powinna penetrować wnętrza1
5 Chronione przed kurzem Ochrona przed kurzem nie jest kompletna, ale nie powinien on penetrować tych obszarów, gdzie jest to niewskazane.
6 Całkowicie chronione przed kurzem Całkowita ochrona przed wpływem kurzu.

1 Całkowita średnica obiektu nie powinna przeniknąć przez obudowę

Druga Cyfra STOPIEŃ OCHRONY (Druga Cyfra Kodu)
Krótki Opis Definicja
0 Brak ochrony -
1 Chronione przed pionowo spadającą wodą Woda spadająca pionowo nie powinna wywoływać żadnych niepożądanych efektów.
2 Chronione przed pionowo spadającą wodą, jeśli przedmiot jest obrócony o 15°. Woda spadajaca na obudowę pionowo pod kątem 15° nie powinna wywoływać żadnych niepożądanych efektów.
3 Chronione przed mgłą wody. Mgła wody spadająca na obudowę pionowo pod kątem 60° nie powinna wywoływać żadnych niepożądanych efektów.
4 Chronione przed bryzgami wody. Bryzgi wody padajace na obudowę pod dowolnym kątem ze wszystkich stron nie powinny wywoływać żadnych niepożądanych efektów.
5 Chronione przed strumieniami wody. Woda kierowana na obudowę strumieniem z dyszy pod dowolnym kątem nie powinna wywołać żadnych niepożądanych efektów.
6 Chronione przed silnymi strumieniami wody. Woda kierowana na obudowę silnymi strumieniami z dyszy pod dowolnym kątem nie powinna wywołać żadnych niepożądanych efektów.
7 Chronione przed efektami chwilowego zanurzenia w wodzie. Woda nie może penetrować urządzenia jeżeli jest ono zanurzone na głębokość 1m z uwzględnieniem wskazanych warunków czasowych i ciśnieniowych
8 Chronione przed efektami długotrwałego zanurzenia w wodzie. Nie powinny wystąpić żadne niepożadane efekty jeżeli obudowa jest zanurzona w wodzie długotrwale pod zatopiona jest pod wodą, przy warunkach uzgodnionych między producentem a uzytkownikiem, jednak bardziej surowych niż w przypadku 7.

NEMA (National Electrical Manufacturers Association) jest to północnoamerykański odpowiednik klasy uszczelnienia IP. Korzystając z powyższego przykładu, porównując NEMA z IP54 to jej odpowiednikiem jest NEMA 3.

Dla ochrony przed temperaturach poniżej zera, obudowy z NEMA między 3 i 6 wraz z dodatkowym oprzyżądowaniem typu ogrzewacz, izolacja są najbardziej zalecane. W przypadku IP są to

  • IP54
  • IP56
  • IP66
  • IP67

Digital signage Armagard Obudowy

Musisz pamietać, że trzeba będzie dodać dodatkowe oprzyrządowanie typu ogrzewacz, izolację aby monitor pracował w minusowych temperaturach. Samo uszczelnienie IP54 nie chroni przed temperaturami poniżej 0°C.

Jeśli zainwestowałeś w digital signage i chcesz go zainstalować na zewnątrz pomyśl o jego ochronie. Brak ochrony może prowadzić do ciągłego ponoszenia kosztów w celu jego naprawy lub ciągłej wymiany uszkodzonych wyświetlaczy reklamy zewnętrznej.

Aby zaoszczędzić czas i pieniądze Armagard proponuje Totem Digital Signage. Nasze obudowy zapewniają najwyższą ochronę, nie tylko w warunkach zimowych, ale również przed aktami wandalizmu i kradzieżą.

Najskuteczniejsze zewnętrzne obudowy Armagard to:

Totem Digital Signage

Totem LCD zewnętrzny
Totem LCD zewnętrzny

Ostatnim dodatkiem do gamy produktów Armagard jest Totem LCD zewnętrzny, który stanowi znakomity przykład zewnętrznej ochrony digital signage.

Ten elegancki i stylowy totem digital signage zapewnia atrakcyjne rozwiązanie dla ochrony moniorów na zewnątrz. Może być używany w różnych miejscach, w tym węzłów transportowych, kampusach uniwersyteckich, obiektów drive-thru oraz jako informator na poboczu drogi.

Monitor zewnętrzny

Monitor zewnętrzny
Monitor zewnętrzny

Zaprojektowany do ekranów LCD od 19" do 70", Armagard monitor zewnętrzny w wersji cold climate zapewni najwyższą ochronę nawet w temperaturach do -30°C.

Obudowa monitora LCD jest NEMA 4, w połączeniu z dodatkowymi opcjami nadaje się znakomicie do wewnątrz, jak i na zewnątrz, gdzie temperatury mogą spaść poniżej 0°C.

Nie pozwól, aby zima zniszyła Twój wyświetlacz reklamowy. Skontaktuj się z nami już dzisiaj - formularz znajdziesz na - www.armagard.pl - lub alternatywnie, kontakt telefoniczny pod 0048 22 526 6149.