Instalacje Digital Signage

Dla firm, które nie miały jeszcze do czynienia z digital signage, proces instalacji tego nowego systemu reklamowego może wydawać się przeszkodą technologiczną. W rzeczywistości jednak, obudowa outdoor digital signage jest bardzo prosta w instalacji. Poniżej opisany jest krok po kroku, dzięki którym każdy będzie mógł zainstalować digital signage w łatwy i poprawny sposób.

Armagard wysyła obudowy wraz z prostą instrukcją, która wyjaśnia klientowi jak zamontować ich monitor LCD w obudowa monitora. Decyzja co do wyboru ekranu należy do klienta.

Główną korzyścią jest to, że klient może uaktualnić swój sprzęt w zależności od potrzeb, a także wybrać konfigurację, która najbardziej odpowiada jego aplikacji i budżetowi, a więc nie ma odgórnych restrykcji co do pakietów i serwisu.

Dla tych, którzy nie wiedząc, od czego zacząć, zaprezentujemy niezbędne kroki, w jaki sposób można rozpocząć pracę z digital signage. Stosując się do tej jasnej i prostej instrukcji uzyskasz podstawową wiedzę o instalacji digital signage, którą będziesz mógł użyć w przyszłości.

Uwaga - monitor LCD i samodzielny odtwarzacz multimedialny został użyty na poniższym przykładzie. Inne metody digital signage są dostępne.

USB Transfer
USB został użyty do skopiowania zawartości reklamowej.

1. Aby digital signage pracował poprawnie, jakaś forma zawartości musi być na nim wyświetlana. Materiał ten może się składać z filmów, obrazów i dźwięku co jest kluczowym elementem zaangażowania potencjalnych klientów i musi być dokładnie dopasowany do ich potrzeb oraz pory dnia aby osiągnąć zaplanowany cel i call to action.

2. Przed przystąpieniem do instalacji radzimy przetestować wyświetlaną zawartości, tak aby upewnić się, że wszystko jest w poprawnym porządku co pomaga uniknąć nieoczekiwanych problemów w przyszłości.

3. Po upewnieniu się, że treść marketingowa jest w poprawnej kolejności przenieś pliki na przenośne urządzenie pamięci USB, zawsze upewniając się, że masz zapasową kopię w razie gdy coś zostanie usunięte przez przypadek.

Bracket arms
Ramiona uchwytu muszą być przymocowane w prostej równoległej linii ze sobą.

4. Przymocuje ramiona uchwytu (w pionie) do tyłu monitora LED/LCD (etapy ten jest bardziej szczegółowo omówiony w naszej instrukcji).

Digital signage obudowy wiszące
Upewnij się, że wyświetlacz wisi prosto a nie ukośnie.

5. Po upewnieniu się, że uchwyt jest zamontowany w poprawny sposób, przyłóż monitor do obudowy i upewnij się, że wszystko będzie można zawiesić prosto. Jeżeli zauważyłeś, że coś jest krzywo to wyreguluj, wypoziomuj i przymierz jeszcze raz. Upewniając się, że w tym momencie monitor będzie zawieszony prosto.

multimedialny
Zdecydowaliśmy się umieścić nasz odtwarzacz multimedialny z tyłu obudowy.

6 Gdy monitor jest gotowy do montażu w obudowie, zdecyduj gdzie chcesz umieścić swój odtwarzacz multimedialny, upewniając się przy tym samym, że kabel zasilający może sięgnąć do gniazdka po podłączeniu.

Wszystko jest na miejscu gotowe do podłączenia
Wszystko jest na miejscu gotowe do podłączenia.

7. Podłącz przewody wyświetlacza i odtwarzacza multimedialnego do listwy przeciwprzepięciowej. Nie zapomnij o pamięci USB do odtwarzacza multimedialnego.

8. Ostrożnie umieść wyświetlacz w obudowie, upewniając się, że wszystkie kable są schowane za monitorem.

9. Z drzwiami obudowy nadal otwartymi, włącz zasilanie sieciowe i skonfiguruj telewizor i odtwarzacz multimedialny, tak aby rozpocząć wyświetlanie zawartości.

Uwaga - W tym momencie wszelkie wentylatory i dodatkowy oprzyżądowanie zacznie działać

10. W zależności od typu odtwarzacza, który posiadasz możesz dodać dodatkowe efekty do wybranej treści za pośrednictwem opcji interfejsu odtwarzacza i edytować playlistę.

Uwaga - W przypadku korzystania z zaawansowanego odtwarzacza multimedialnego warto poświęcić trochę więcej czasu na zapoznanie się z jego wszystkimi opcjami wyświetlania, to z pewnością pomoże Ci w ogólnej prezentacji.

dokończyć digital signage obudowa
Instalacja zakończona. Twój monitor jest gotowy do wyświetlania reklam!

11. Wreszcie, zamknij drzwi obudowy i upewnij się, że pilot ma jasną linię dostępu przez okno do odtwarzacza multimedialnego i konfiguracji testowej. W razie potrzeby dopasuj sprzęt elektroniczny.

Twoja obudowa digital signage jest gotowa do pracy. W zależności od wewnętrznych ustawień (opcji) obudowa będzie chronić twój digital signage w zewnętrznych lokalizacjach oraz przed wszelkimi atakami wandalizmu.