Instalacja Obudowy LCD, Instalacja Digital signage

Poprawna Instalacja Obudowy LCD i Digital Signage przedłuża żywotność sprzętu

Obudowy LCD są bardzo efektywnym sposobem na wykorzystywanie ekranów w środowiskach zewnętrzynch oraz obszarów, gdzie monitory mogą być narażone na uszkodzenia. Od digital signage ekrany informacyjne dla monitorów reklamowych i telewizorów reklamowych, obudowy LCD zapewniają niezrównany zwrot z inwestycji w porównaniu do zwykłych zewnętrznych reklam.

Wysoka jakość materiałów, które zostały użyte do konstrukcji obudowy LCD sprawiają że pozostaje ona w nieskazitelnej jakości nawet przez wiele lat, znacznie dłużej niż standardowy ekran. Jednakże, nieprawidłowa instalacji obudowy LCD, jej niewłaściwe użytkowanie i brak konserwacji może zmniejszyć jej skuteczność i doprowadzić do przedwczesnej awarii chronionego sprzętu.

Instalacja

Prawidłowa instalacja obudowy LCD jest bardzo ważną rzeczą, która nie tylko zapewnia prawidłowe działanie i ochronę zamontowanego wewnątrz sprzętu ale również przedłuża jego czas użytkowania. Niewłaściwie zamontowana obudowa może prowadzić do różnego rodzaju problemów, np. Przegrzania wyświetlacza z powodu słabej wentylacji obudowy, która prowadzi do uszkodzenia zarówno obudowy i wyświetlacza (może potencjanie powodować obrażenia).

LCD enclosure installation
Pomyślna instalacja obudowy bierze wiele czynników pod uwagę| Armagard 2012

Cały proces instalacyjny powinien być zgodna z instrukcją obsługi, czyli rozmiar śrubek, nakrętek, wsporników i innych elementów instalacji powinny być odpowiednio dobrane do wielkości i typu instalacji. Ponadto, tylko odpowiednie narzędzia powinny być używane podczas instalowania obudowy LCD. Użycie niewłaściwego sprzętu może spowodować uszkodzenie obudowy, a także powodować uszczerbek na zdrowiu. Ważne jest aby nie zapominać o ciężarze obudowy dlatego zalecane jest aby przynajmniej 2 osoby uczestniczyły w instalacji.

Lokalizacja

Montaż obudowy w odpowiednim miejscu jest niezbędny do prawidłowej pracy obudowy. Instalacja w złym miejscu może prowadzić do problemów z jej długookresowym działaniem, lub problemów z montażem. Dlatego ważne jest, aby każdy punkt instalacji poddawać indywidualnej ocenie i upewnić się że, może utrzymać wagę obudowy. Dla przykładu, powieszenie obudowy na ścianie gipsowo-kartonowej nie jest odpowiednim miejscem, ponieważ potencjalna ściana może nie być w stanie „utrzymać” masy obudowy i wyświetlacza.

Obudowa monitora musi być zamontowana w miejscu, w którym nie ma blokady powietrza do systemu wentylacyjnego obudowy. Potencjalne przeszkody w pobliżu obudowy mogą zablokować szczeliny wentylacyjne, powodując przegrzanie zamkniętego w niej sprzętu. A więc ściana musi być wolna od wszystkiego, co może rzutować na prawidłowe funkcjonowanie szafy oraz mieć wystarczająco dużo miejsca, aby możliwa była właściwa cyrkulacja powietrza.

LCD enclosure installation
Przegrzanie monitora i słaba cyrkulacja powietrza może powodować czarne plamy na wyświetlaczu | Armagard 2012.

Przygotowanie

Podczas przygotowania do instalacji obudowy LCD, zasilanie powinno być wyłączone aż do czasu obudowa w pełni zostanie zmontowana i gotowa do użycia. Podczas instalacji obudowy zewnętrznej Monitora, nie należy tego robić podczas złej pogody lub w słabym oświetleniu, ponieważ może to spowodować, że instalacja stanie się niebezpieczna lub trudna.

Obudowy są różnej wielkości. Nie próbuj instalacji na własną rękę, zwłaszcza gdy obudowa jest większych rozmiarów, co może wymagać 2-3 osób do instalacji. Ponadto, nie należy próbować montować obudowy LCD z umieszczonym ekranem w środku, to nie tylko dodaje ciężaru, ale może prowadzić do uszkodzenia wyświetlacza.

Monitor i kable

Przed zamontowaniem obudowy, okablowanie do odtwarzacza multimedialnego i wyświetlacza powinny być przełożone przez otwory które znajdują się na wewnętrznej, tylnej stronie. Po przełożeniu kabli należy natychmiast uszczelnić otwory za pomocą dostarczonych zatyczek - gumek (gland plates) tak aby woda nie dostawała się do wnętrza obudowy. Ponadto, ważne jest aby kable, które wychodzą z obudowy były skierowane w dół co dodatkowo zabezpiecza przed dostawaniem sie wody do środka.

Uchwyty wewnętrzny obudowy LCD powinien być zamontowany na środku w połowie linii wyświetlacza. Zapewnia to całkowicie zrównoważone urządzenie. Taśma pomiarowa pomoże określić linię środkową. Uchwyt powinien być zabezpieczony za pomocą odpowiednio dobranych śrubek.

Wyświetlacz nie powinien być umieszczony wewnątrz obudowy dopóki nie jest ona zamontowana na ścianie lub suficie, warto sprawdzić czy monitor pasuje do obudowy i ma wystarczająco dużo miejsca. Ekran powinien być zamontowany na wewnętrznej płycie montażowej – wewnętrznym uchwycie. Jeśli obudowa jest wyposażona w kurtynę powietrzną , monitor powinien być zamontowany z 15 mm szczeliną pomiędzy oknem obudowy a ekranem, co zapewnia poprawną cyrkulację powietrza. W razie potrzeby, istnieje możliwość regulacji wewnętrznego uchwytu co pozwala na przybliżenie, oddalenie monitora w zależności od wymagań klienta.

Uchwyt naścienny

Uchwyt wewnętrzny obudowy LCD powinien być zamontowany na środku w połowie linii wyświetlacza. Zapewnia to całkowicie zrównoważone urządzenie. Taśma pomiarowa pomoże określić linię środkową . Uchwyt powinien być przykręcony do obudowy za pomocą odpowiednio dobranych śrubek. Tylko rekomendowane uchwyty/wsporniki powinny być używane do montażu obudowy. Ponadto, nigdy nie wierć żadnych otworów w obudowie lub dokonywać przeróbki powierzchnię ponieważ nie tylko to zmniejsza klasę szczelności obudowy Ranking, ale również powoduje utratę gwarancji.

Płaska część uchwytu ( wall plate) powinna być przykręcona za pomocą długich i wystarczająco silnych śruby, tak aby bez problemu mogła utrzymać masę obudowy z zamontowanym wyświetlaczem. Obudowa powinna być umieszczony w miejscu, gdzie ma zapewnioną cyrkulację powietrza. Gdy uchwyt jest przymocowany do ściany, obudowa może być zamontowana. Należy to zrobić delikatnie i ostrożnie, tak aby obudowa nie dotykała ściany. Może być konieczne, aby zmienić rozstawienie ustawienie uchwytu, tak aby obudowa miała wystarczająco dużo miejsca.

Nieprawidlowe umieszczenie uchwytu
Nieprawidłowe umieszczenie uchwytu może czasami powodować zadrapania obudowy| Armagard 2012.

Wreszcie, aby zapobiec kradzieży obudowy musi być ona przymocowana do ściany za pomocą paska blokującego. paska blokującego to stalowa listwa, która może różnić się wielkością w zależności od modelu obudowy. Listwa musi być przesunięta przez uchwyt ścienny, a następnie należy zabezbieczyć ją kłódką (nie jest w zestawie), aby zapobiec zdjęciu obudowy.

Ustawienia

Gdy obudowa została zawieszona na ścianie, sprawdź dokładnie jej stabilność, sprawdź czy możesz nią poruszyć – jeżeli obudowa jest zamontowana w poprawny sposób nie powinna się ruszać. Raz upewniony o stabilnej pozycji obudowy możesz włożyć wyświetlacz i dowolny odtwarzacz multimedialny. Po zamontowaniu sprzętu podłącz wszystkie kable do wyświetlacza i odtwarzacza multimedialnego, następnie zamknij obudowę i włącz. Obudowa LCD posiada listwę blokującą – locking bar, która zwiększa bezpieczeństwo obudowy i zamkniętego w niej sprzętu. Aby zagwarantować, że nikt nie będzie ingerować w wyświetlaczu, przesuń listwę przez uchwyt i zabezpieczyć go kłódką.

Ustawienie termostatu

Jednym z integralnych aspektów obudowy LCD jest przedłużenie żywotności umieszczonego w niej sprzętu. Główną role odgrywa tu stabilna wewętrzna temperatura. Nie jest to problemem gdy obudowa jest powieszona wewnątrz. Problem narasta w zewnętrznych lokalizacjach. Sposobem na utrzymanie stałej temperatury wewnątrz obudowy jest termostat, który powinien być ustawiony na odpowiednie temperatury. Wymagane temperatury mogą się różnić w zależności od typu ekranu, iośći generowanego ciepła i środowiska w którym jest umieszczony. Rekomendowane ustawienie termostatu to 25 stopni Celsjusza (77 stopni Fahrenheita) dla chłodzenia i 10 stopni Celsjusza (50 stopni Fahrenheita) dla ogrzewania.

Aby ustawić termostat, należy wyjąć monitor i ręcznie ustawić pokrętłami termostatu na żądaną temperaturę. Jak ciepło wewnątrz obudowy osiągnie maksymalny poziom ustalonej wcześniej temperatury termostat - chłodzenie włączy się automatycznie i obniży temperaturę w obudowie.

Czyszczenie monitora

Aby zachować czytelność wyświetlacza przednia szyba powinna być regularnie czyszczona. Metody czyszczenia zależą od typu „szkła” który został wcześniej wybrany. Dla obudowy ze szkłem należy stosować ciepłą wody z mydłem, która świetnie usuwa brud i zanieczyszczenia, a następnie wytrzeć czystą szmatką, aby usunąć smugi. Alternatywnie, można użyć detergentów przeznaczonych do czyszczenia szkła.

Dla ekranów z szybą typu poliwęglan, woda nie powinna być zbyt gorąca, oraz tylko łagodne mydło powinno być stosowane, ekran powinien być czyszczony za pomocą miękkiej, czystej gąbki. Alternatywą jest czyszczenie ekranu parą lub wodą. Należy unikać detergentów, które nie są zgodne z czyszczeniem poliwęglanu. Ponadto, należy unikać ścierek, papierów, gąbek o „chropowatej” powierzchni które mogłyby zarysować poliwęglan.

Konserwacja

Jeśli Armagard Obudowa LCD została zainstalowana i skonfigurowana w poprawy sposób, powinna ona wystarczyć na lata bez żadnych problemów. Zalecana jest regularna konserwacja, aby zapewnić poprawną „pracę obudowy”. Jak wspomniano powyżej, system wentylacji w obudowie LCD powinien być wolny od wszelkich blokad i przeszkód. Ponadto filtry wentylatorów powinny być sprawdzane co najmniej raz na sześć miesięcy, a w razie potrzeby czyszczone lub wymieniane na nowe.

Integralne części obudowy takie jak uchwyt, śruby, pręty powinny być również regularnie sprawdzone w celu zapewnienia, że są nadal bezpieczne i nie zostały naruszone przez pogodę lub czynniki trzecie.