Ekrany zewnętrzne i ich żywotność - Ile wytrzyma monitor zewnętrzny?

Digital signage w szkole

Telewizor PYE jest jednym z pierwszych telewizorów które wyprodukowano ponad 65 lat temu. Steve Farley, kolekcjoner telewizorów, nadal posiada ten model i oglądał w nim tak ważne wydarzenia jak koronację królowej Elżbiety, lądowanie na Księżycu i zabójstwo JFK.

Telewizory CRT charakteryzują się dużą obudową, dużą wagą i są długowieczne to odróżnia je od nowoczesnych płaskich monitorów LCD lub plazmy.

Przeciętnie większość użytkowników nowoczesnych monitorów domowych wymienia je średnio co pięć - dziesięć lat. Dla Digital Signage, rzeczy są nieco inne. Choć większość aplikacji reklamy cyfrowej wykorzystuje komercyjnej klasy ekrany, warunki, w których są one wykorzystywane są bardziej wymagające.

Żywotność przeciętnego monitora to około 60.000 godzin. Ponieważ wyświetlacze cyfrowe signage mają tendencję do uruchomienia w sposób ciągły, 24-godziny na dobę, to oznacza to, że większość komercyjnych klasy ekranów będzie wymagać wymiany po około sześciu lat, jeżeli chcemy zastosować te same monitory na zewnątrz, to czas ten jest znacznie niższy.

Outdoor digital signage potrzebuje wysokiej jasności ekranu. Jasność monitora, oznacza, mocniejszy system oświetlenia, co zmniejsza żywotność wyświetlacza. Ponadto, ponieważ na zewnątrz środowisko jest zmienne, panują różne temperatury i warunki to dodatkowo wpływa to na zmniejszenie żywotność LCD, a więc ekran należy wymieniać znacznie częściej.

Z uwagi na wymogi środowisk zewnętrznych monitory zewnętrzne mogą kosztować od pięciu do dziesięciu razy więcej niż ekrany wewnętrzne a więc częsta wymiana tych monitorów to drogie przedsięwzięcie.

Obudowa LCD ochroni twój monitor w środowiskach wrogich a co za tym idzie, koszty wymiany ekranu zostaną znacznie zmniejszone. Ponieważ obudowa mieści wszystkie standardowe ekrany to może ona być ponownie użyty w czasie czyli oszczędności z jej tytułu mogą być znaczne. Wymiana ekranu jest to niekończący się wydatek, natomiast koszt obudowy LCD szybko się zwraca.