Telewizor outdoor — ochrona, cena i działanie

  • Ten artykuł jest dostępny w następujących językach:

Telewizory outdoor stają się popularnym sprzętem w gospodarstwach domowych i w firmach. Instalowane w ogródkach przy pubach, barach i restauracjach mają dostarczyć rozrywki klientom korzystającym z tych miejsc głównie z powodu wprowadzonego zakazu palenia.

Telewizor outdoor

Outdoor Digital Signage w Londyńskim Pubie.

Właściciele domów instalują je na tarasach, przy grillu i w ogródkach, ponieważ coraz więcej ludzi spędza czas na świeżym powietrzu.

Jednakże instalowanie telewizora w na zewnątrz faktycznie wiąże się z kilkoma problemami. Jednym z głównych powodów do niepokoju jest pogoda, ponieważ urządzenia takie jak odbiorniki telewizyjne nie lubią wody, ale są również inne kwestie, które muszą zostać uwzględnione.

Pod uwagę należy wziąć także zapewnienie ochrony sprzętu. Ekran outdoor musi być odpowiednio zabezpieczony na wypadek kradzieży i aktów wandalizmu, chyba że po użyciu będzie każdorazowo wnoszony do wewnątrz.

W przypadku telewizorów outdoor używanych przez cały rok trzeba również uwzględnić temperaturę.

Telewizor z ekranem LCD pozostawiony na stałe na zewnątrz narażony jest na działanie letnich upałów i ekstremalnych temperatur w zimie, co w obu przypadkach może powodować problemy, jeżeli urządzenie przegrzeje się lub skroplona para zamarznie w jego wnętrzu.

Światło słoneczne to następny czynnik, który może spowodować problemy. Bezpośrednie światło słoneczne odbite w ekranie będzie oślepiało, co sprawi, że obraz stanie się nieczytelny. Dodatkowo może ono zwiększyć prawdopodobieństwo przegrzania się sprzętu.

Natomiast bardzo jaskrawe światło słoneczne sprawi, że trudno będzie się patrzeć w ekran.

Bardzo jasne ekrany i szyba antyodblaskowa mogą rozwiązać te problemy przy oglądaniu, ale nie uchronią urządzenia przed przegrzewaniem się.

Telewizor outdoor Zewnętrzna obudowa monitorem telewizora LCD

Obudowy monitorów zapewniają całościową ochronę telewizorów outdoor i w rzeczywistości pozwolą zaoszczędzić pieniądze.

Te stalowe szafy na telewizory nie tylko chronią telewizor z monitorem LCD przed pogodą, kurzem i działaniem innych czynników zewnętrznych — wewnątrz posiadają one środowisko z kontrolowaną temperaturą, co zapobiega przegrzewaniu się i zamarzaniu sprzętu.

Szafy te chronią także urządzenie przed kradzieżą i aktami wandalizmu, ponieważ są wykonane ze stali i mogą być zamontowane na stelażu ściennym lub innym bezpiecznym wieszaku.

Ponadto obudowy monitorów mogą chronić standardowe odbiorniki telewizyjne umieszczane na zewnątrz, co oznacza, że nie trzeba wydawać pieniędzy na bardzo drogie urządzenia wodoszczelne, chroniące przed wszystkimi warunkami atmosferycznymi, ponieważ wewnątrz obudowy można umieścić niemal każdy płaski panel, niezależnie od tego, czy został on zakupiony, czy jest zapasowym telewizorem zabranym z domu.

Artykuł autorstwa Daniel Waldron

Daniel Waldron

Dedykowany pisarz od 10 lat, Daniel dołączył do Armagard w 2013 roku.Pomaga on w tworzeniu stron internetowych, artykułów, blogów, informacji prasowych i oficjalnych dokumentów, które są przeznaczone do użytku zespołu marketingu Armagard.

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Szybkie Zapytanie

Szybkie zapytanie

Aby uzyskać więcej informacji na temat produktów Armagard , wpisz poniżej swoje dane:

Szanujemy Twoją prywatność - przeczytaj naszą politykę.

Nasi Klienci

Loga niektórych firm, które korzystaja z naszych obudów w celu chrony swoich systemów informatycznych.