11 powodów, dla których warto wybrać system szaf na komputery przemysłowe

  • Cet article est disponible dans les langues suivantes:

Czy potrzebujesz ochrony komputerów w swoim obiekcie przemysłowym? Oto 11 powodów, dla których warto wybrać system szaf na komputery przemysłowe…

Zastanów się przez chwilę. Zanim pozbędziesz się swojego obecnego systemu (lub systemów) komputerowych, aby zainwestować w komputer przemysłowy, zadaj sobie pytanie: „Czy jest lepszy sposób ochrony moich komputerów bez zakłócania ciągłości ich pracy i wysokiego rachunku za taką usługę?”.

11 korzyści systemu szaf na komputery przemysłowe

1. Zachowanie swoich obecnych systemów

Zainstalowanie systemu szaf na komputery przemysłowe pozwala na pozostawienie swojej bieżącej sieci komputerowej w stanie nienaruszonym. Uniknij w ten sposób zakłócania pracy, przestojów i całego tego urwania głowy związanego z pozbywaniem się starego sprzętu.

Kiedy weźmie się pod uwagę implikacje związane z zakłócaniem pracy i kosztami demontażu całej swojej bieżącej sieci komputerowej, instalacją i testowaniem nowego sprzętu, można dojść do wniosku, że szafa stanowi o wiele bardziej opłacalne rozwiązanie pod względem kosztów i czasu.

2. Oszczędność pieniędzy 

Ogólnie dedykowane komputery przemysłowe są drogie w porównaniu z systemem szaf na takie komputery, a w niektórych przypadkach kosztują nawet do 50% więcej.

Dodatkowo długoterminowe oszczędności są o wiele bardziej atrakcyjne, ponieważ szafa komputera może służyć do 10 lat dłużej niż dedykowany komputer przemysłowy.

[Źródło: computers4.com]

Ponadto inwestycja w szafę jest opłacalna z punktu widzenia całkowitego kosztu posiadania.

Zasadniczo płaci się wyłącznie cenę zakupu, a następnie minimalne koszty konserwacyjne, natomiast w przypadku kosztu instalacji dedykowanego komputera przemysłowego, przekracza on cenę jego zakupu.

Do uwzględnienia są koszty instalacji i opłaty za konserwację, a to wszystko wpłynie na osiągnięty wynik finansowy.

3. Ochrona przed kurzem, brudem, olejem, smarem i wodą 

System szaf na komputery przemysłowe może chronić sprzęt przed ryzykiem uszkodzeń w takim samym stopniu, jak komputer przemysłowy, tyle że za ułamek ceny.

Szafy produkowane są według europejskich standardów Ingress Protection (IP) oraz międzynarodowych standardów NEMA. Wskaźniki IP i NEMA określają stopień ochrony przed kurzem i wiatrem zapewniany przez daną szafę.

W środowiskach wybuchowym szafy mogą również zapewnić ochronę komputerów.

Produkowana przez firmę Armagard obudowa atex jest świetnym przykładem produktu zbudowanego specjalnie do użytkowania w potencjalnie wybuchowych otoczeniach.

szaf na komputery przemysłowe
Ochrona komputera w środowiskach wybuchowych. Obudowa ATEX na strefę 2.

4. Ochrona przed uderzeniem fizycznym

Systemy szaf komputerów przemysłowych są skonstruowane z wysoce odpornych materiałów, zatem mogą chronić przed skutkami silnych uderzeń.

Możliwe, że w porównaniu z dedykowanym komputerem przemysłowym szafa zapewnia lepszą ochronę przed ingerencją postronnych osób, aktami wandalizmu i kradzieżą, ponieważ może ona zostać przykręcona do podłogi lub ściany.

5. Działanie w ekstremalnych temperaturach

Owszem — dedykowany komputer przemysłowy może działać w ekstremalnych temperaturach, ale szafa do takich komputerów ma jedną wyraźną przewagę.

Gdyby w komputerze przemysłowym zepsuł się system ogrzewania lub chłodzenia, musiałby zostać wymieniony lub wysłany do naprawy. Z drugiej strony, podobny system używany w szafie może zostać szybko naprawiony na miejscu.

Dodatkowo — ponieważ szafy mogą zostać zbudowane na zamówienie — można określić zakres temperatur, w jakim będzie funkcjonowała szafa, aby dopasować ją do potrzeb klienta.

Na przykład zbudowana na zamówienie przez firmę Armagard szafa na komputery przemysłowe, która ma izolację i wewnętrzny układ grzewczy, może zapewnić ochronę sprzętowi działającemu w temperaturach sięgających aż -30oC.

6. Używanie jakiegokolwiek komputera zwykłego

W Twojej firmie może funkcjonować gama różnorodnych systemów komputerowych, ale każdy z nich można by schować w systemie szaf do komputerów przemysłowych.

Produkowane przez firmę Armagard szafy IP54 na komputer są świetnym przykładem na różnorodność, jaką taka szafa może zapewnić Twojej firmie.

Szafa na przemysłowy monitor LCD
Szafa na przemysłowy monitor LCD firmy Armagard jest tylko jednym z 14 produktów w gamie szaf na komputery przemysłowe.

7. Spełnia wiele celów

System szaf na komputery przemysłowe oferuje o wiele więcej opcji niż dedykowany komputer przemysłowy. Oprócz komputerów szafy mogą pomieścić monitory, klawiatury, drukarki, myszy i ekrany dotykowe.

Produkowana przez firmę Armagard szafa na komputer przemysłowy jest pierwszorzędnym przykładem rozwiązania, które może zapewnić ochronę różnemu sprzętowi komputerowemu.

szafa na komputer przemysłowy
Jedyna w swoim rodzaju szafa na komputer przemysłowy produkowana przez firmę Armagard.

8. Niskie wymogi konserwacyjne

Jeżeli popsuje się coś wewnątrz komputera przemysłowego, nic nie można na to poradzić — musi to naprawić na miejscu wykwalifikowany inżynier.

Powoduje to poważne zakłócenia pracy, a co gorsza, jeżeli sprzęt nie jest już na gwarancji, oznacza konieczność zapłacenia za te naprawy.

Aby jeszcze bardziej pogorszyć sprawę, inżynier może wstrzymać produkcję w toku, co skończy się utratą dochodów firmy.

Dla kontrastu — z powodu tego, że w szafie można pomieścić zwykły komputer, wszelkie potrzebne aktualizacje lub naprawy można w ciągu zaledwie paru minut przeprowadzić na miejscu.

Na przykład luksus posiadania szafy oznacza, że systemy grzewcze lub chłodzące można wymieniać na miejscu przy niewielkim zakłóceniu pracy i minimalnych przestojach.

9. Wykonywane na zamówienie

Szafy mogą zostać stworzone w sposób, który będzie odpowiadał wymaganiom danego obiektu przemysłowego. Można wybrać spośród różnorodnych materiałów, w tym miękkiej stali pokrytej farbą proszkową i stali nierdzewnej spożywczej (316).

Co więcej, jeżeli w obiekcie zwykle panują ekstremalne temperatury, można dodać systemy grzewcze i chłodzące.

10. Nadające się do przetworzenia

Jeżeli komputer przemysłowy zepsuje się i nie można go już naprawić, sprawa jest zakończona — trzeba go wymienić, co stanowi koszt, którego lepiej byłoby nie ponosić.

Jeżeli zepsuje się komputer znajdujący się w szafie, będzie ona gotowa do umieszczenia w niej następnych urządzeń. W systemie szaf komputerów przemysłowych potencjalnie można pomieścić wiele generacji sprzętu.

11. Wygoda

Nadrzędną korzyścią systemu szaf do komputerów przemysłowych w porównaniu z komputerem przemysłowym jest to, że spełnia o wiele więcej pożytecznych funkcji za ułamek ceny. W długiej perspektywie szafy są o wiele bardziej rozsądną inwestycją, ponieważ kosztują mniej i możliwe, że służą dłużej.

Zamów system szaf na komputery przemysłowe

Zainstalowanie jednej szafy lub kilku szaf na komputery przemysłowe jest odpowiednim wyborem, wziąwszy pod uwagę wszystkie korzyści, które się z tym wiążą.

Firma Armagard ma ponad 20 lat doświadczenia w produkcji wysokiej jakości szaf do komputerów przemysłowych.

Komentarze zwrotne od klientów dowodzą, że nasze szafy mogą służyć przez 10 lat i dłużej, co stanowi olbrzymi bodziec dla firm szukających długoterminowego, opłacalnego rozwiązania służącego ochronie komputerów.

Aby zamówić wytrzymałe, niezawodne i trwałe systemy szaf do komputerów przemysłowych produkowane przez firmę Armagard, zadzwoń pod numer 022 526 6149.

Skontaktuj się z firmą Armagard

Najnowsze wskazówki i wiadomości na temat ochrony zapewnianej przez produkty firmy Armagard można otrzymać po zapisaniu się do newslettera na stronie internetowej www.armagard.pl

Skontaktuj się z nami przez media społecznościowe.

 

Daniel Waldron author image

Article par

Dedykowany pisarz od 10 lat, Daniel dołączył do Armagard w 2013 roku.Pomaga on w tworzeniu stron internetowych, artykułów, blogów, informacji prasowych i oficjalnych dokumentów, które są przeznaczone do użytku zespołu marketingu Armagard.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.